PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Eduards, Edvards, Varis

38053476902_58c802e71c_o.jpg
Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija
Līdzšinējais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis šodien sāks darbu Eiropas Parlamentā (EP), savukārt izglītības ministra pienākumus turpmāk pildīs labklājības ministrs Jānis Reirs.

Ministru kabinetā informēja, ka K. Šadurskis otrdien pēdējo reizi piedalījās valdības sēdē "šajā valdības sastāvā". Šodien viņš dosies uz Briseli, kur ieņems EP deputāta amatu.

EP deputāta mandāts K. Šadurskim pienākas pēc politiķa Arta Pabrika ievēlēšanas Saeimā. A. Pabriks EP bija ievēlēts no "Vienotības" saraksta, un, atgriežoties Saeimā, atbrīvoja vietu citiem "Vienotības" kandidātiem.

Lai gan nākamais rindā uz šo amatu bija "Jaunās vienotības" politiķis Ojārs Ēriks Kalniņš, viņš no EP deputāta mandāta atteicies, jo tika ievēlēts 13.Saeimā. Savukārt K. Šadurskis Saeimas deputāta mandātu neieguva, paliekot pirmais "aiz strīpas".

K. Šadurskis skaidroja, ka ir saņēmis EP Ģenerālsekretariāta paziņojumu par EP deputāta mandātu, kas attiecīgi jāpieņem vai jānoraida. "Šajā neskaidrības situācijā domāju, ka man ir jāpilda tas mandāts, kas patlaban ir aktuāls - EP mandāts," teica aizejošais ministrs.

K. Šadurskis gan norādīja, ka "Jaunā vienotība" ir pieteikusi savu interesi jaunajā valdībā turpināt vadīt Izglītības un zinātnes ministriju (IZM). Viņš atzina, - ja valdības izveides sarunas sekmīgi beigsies un ja būs piedāvājums atkārtoti vadīt IZM, tad "tas tiks apsvērts". Par tā dēvētā "mīkstā mandāta" pieņemšanu 13.Saeimā, ja kāds no Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlētajiem parlamentāriešiem iegūs ministra amatu, K. Šadurskis pagaidām neesot lēmis, informē aģentūra LETA.

K. Šadurskis uzsvēra, ka otrdien ir paveikts "ārkārtīgi liels darbs", valdībai apstiprinot jauno pamatizglītības standartu un noteikumus par uzņemšanu augstskolās. "Ir palicis viens neatrisināts jautājums - trīs Ministru kabineta noteikumu par licencēšanas un akreditācijas kārtību. Šodien gan izdarīts ļoti liels solis, jo valdības locekļi ar to iepazinās, bija diskusija," teica politiķis, piebilstot, ka minētie noteikumi varētu tikt pieņemti pēc divām nedēļām.

"Līdz ar to varētu teikt, ka viss, kas rakstīts valdības deklarācijā saistībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, ir izpildīts. Ar jaunām politikas iniciatīvām šī valdība nenāks, tostarp arī izglītības jomā, jo tiek gaidīta jaunas valdības izveide. Tāpēc man ir jāpilda tas mandāts, ko man devis vēlētājs - patlaban tas ir EP deputāta mandāts," sacīja K. Šadurskis.