PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Rozālija, Roze

11132.jpeg
Foto: Publicitātes foto / LIKTA.
No šodienas līdz 17.februārim norisināsies Latvijas Programmētāju dienas, informē LIKTA ģenerāldirektors Andris Melnūdris.

Programmētāju dienu laikā, ko rīko Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA)  notiks dažādas darbnīcas, kur studenti, nozares speciālisti un citi interesenti varēs izmēģināt jaunākās tehnoloģijas.

Pasākumu mērķis ir stiprināt informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares un izglītības iestāžu sadarbību. Tāpat aicināti piedalīties IKT nozares uzņēmumu speciālisti, lai iepazītos ar jaunākajām tehnoloģiju aktualitātēm un citām ar nozari saistītām novitātēm.

17. februārī, Programmētāju dienas ietvaros, RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē norisināsies konference, kur augsta līmeņa IKT eksperti un mācībspēki apspriedīs tādas tēmas kā lietu internets, mākslīgais intelekts, lielo datu ieguvumus un zaudējumus, industrijas ietekmi uz inovāciju vidi, drošības tehnoloģijas izstrādes procesu revolūcija un citas. Konferenci ar svinīgajām uzrunām atklās RTU rektors Leonīds Ribickis un LIKTA prezidente Signe Bāliņa. Plašāka informācija par konferences programmu pieejama interneta vietnē.

Konferences noslēgumā labākajiem Latvijas augstskolu studentiem tiks pasniegtas lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvas. Lēdijas Adas Lavleisas balvai var pieteikties studentes, kuras veiksmīgi veic zinātnisku vai praktisku darbu datorikā, matemātikā vai to popularizēšanā sabiedrībā. Savukārt “Čārlza Bebidža balvas” mērķis ir rosināt studentu iesaistīšanos zinātniskajā darbā un tā popularizēšanā.

“Darbs IKT nozarē ir ļoti izaicinošs, jo nemitīgi jādzīvo līdzi tehnoloģijām, pilnveidojot un attīstot savu kompetenci. Tehnoloģijas attīstās tik ātri, ka tās uzreiz nav iespējams iekļaut augstskolu programmās, tāpēc aicinu studentus apmeklēt Programmētāju dienas pasākumus un uzzināt par jauniem rīkiem, programmatūru, inovatīvajām tehnoloģijām un to pielietojumu praksē,” uzsver LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Studentiem, IKT nozares speciālistiem un citiem interesentiem no 13. februāra līdz 17. februārim būs iespēja apmeklēt praktiskās darbnīcas, ko nodrošinās gan IKT nozares uzņēmumi, gan augstskolas. Darbnīcās varēs aplūkot un praksē iepazīt un izmēģināt transporta plūsmu datormodelēšanu, iegulto sistēmu programmēšanu, piedalīties Kuka robota programmēšanas meistarklasē, apgūt pamatus, kā izveidot vienkāršus komunikācijas botus u.c. interesantas tēmas. Darbnīcas notiek ne tikai Rīgā, bet arī reģionos – Jelgavā, Liepājā, Pāvilostā, Aizputē un Saldū.