PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 23. jūlijs

Magda, Magone, Mērija

11321.jpeg
Foto: fikmik / 123RF
Saeimas opozīcijas partijas Satversmes tiesā (ST) iesniegušas pieteikumu par pedagogu kvalitātes pakāpju piemaksām.

Kā informēja ST pārstāve Ketija Strazda, atbilstoši ST likumam pieteikumu izskatīs un par lietas ierosināšanu vai atteikšanos ierosināt lietu lems kolēģija triju tiesnešu sastāvā. Lēmums tiks pieņemts līdz 21.aprīlim.

Kā iepriekš pastāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga, tika savākts nepieciešamais Saeimas deputātu parakstu daudzums, lai parlamentārieši varētu ar iesniegumu vērsties ST. Vanaga norādīja, ka pieteikumu ST jau parakstījušas visu trīs Saeimā pārstāvēto opozīcijas partiju - "Saskaņa", "No sirds Latvijai" un Latvijas Reģionu apvienība – deputāti, informē aģentūra LETA.

Iepriekš LIZDA mudinājusi deputātus vērsties ST saistībā ar kvalitātes pakāpju piešķiršanas kārtību. Lai iesniegtu sagatavoto pieteikumu ST, pastāv vairākas iespējas - viena no tām ir fiziskas personas iesniegums. Arodbiedrībā norādīja, ka LIZDA biedri, saistībā ar kuru tiesību pārkāpšanu arī sagatavots pieteikums tiesai, paši nevēlas iet un piedalīties tiesvedībā. Tādēļ LIZDA būtu nepieciešams izmantot ārpakalpojumu. Tāpat pastāv iespēja pieteikumu ST iesniegt tiesībsargam un vismaz 20 Saeimas deputātiem.

LIZDA uzsver, ka valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par kārtību pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanai nosaka, ka pedagogam, kuram kvalitātes pakāpe līdz 2016.gada 31.maijam nav piešķirta, un pedagogam, kuram kvalitātes apliecības derīguma termiņš beidzas laikposmā no 2016.gada 31.maija līdz 2018.gada 31.augustam, ir tiesības pieteikties pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanai ne agrāk kā no 2018.gada 1.septembra.