PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 05. marts

Aurora, Austra

8024.jpeg
Foto: kasto / 123RF
Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) šī gada pirmajos divos mēnešos jau 11 iepriekš sodītām personām izsniedzis atļauju strādāt izglītības iestādē.

Līdz šim IKVD saņēmis 44 iesniegumus ar lūgumu izsniegt atļauju strādāt par pedagogu personai, kura bijusi sodīta par tīšu kriminālpārkāpumu vai mazāk smagu noziegumu un kuras sodāmība ir dzēsta vai noņemta. Viens no šiem iesniegumiem ir atsaukts, informē ziņu aģentūra LETA.

Janvārī tiesības strādāt ar izglītojamajiem saņēma sešas personas, savukārt vienai personai šādas tiesības tika atteiktas. Februārī atļauju strādāt izglītības iestādē saņēma pieci cilvēki, savukārt vienai personai noteikti ierobežojumi darbam ar audzēkņiem atsevišķās izglītības mērķgrupās.

IKVD informēja, ka 13 personas netika vērtētas, jo tās bija veikušas smagu vai sevišķi smagu noziegumu, kas liedz tiesības strādāt izglītības iestādē.

Tāpat patlaban tiek vērtētas vēl 17 personas.

E-klase jau informēja, ka no šī gada sākuma spēkā stājusies Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātā kārtība, kādā tiks izvērtēts, vai izglītojamo interesēm nekaitēs atļauja strādāt par pedagogu personai, kura bijusi sodīta par tīšu kriminālpārkāpumu vai mazāk smagu noziegumu.