PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 18. jūnijs

Alberts, Madis

Skolēns no Latvijas izcīna 2. vietu Baltijas valstu ķīmijas olimpiādē
Skolēns no Latvijas izcīna 2. vietu Baltijas valstu ķīmijas olimpiādē
Foto: pexels
Baltijas valstu ķīmijas 28. olimpiādē, kas norisinājās no 21. līdz 23. aprīlim Viļņā, Lietuvā, skolēni no Latvijas guvuši panākumus – Latvijas izlases dalībnieki 6 skolēnu sastāvā ierindojās pirmajā desmitniekā, Rīgas 10. vidusskolas 11. klases skolēnam Daniilam Karginam ieņemot 2. vietu kopējā vērtējumā, un E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12. klases skolēnam Rūdolfam Brahmanim uzrādot labāko sniegumu olimpiādes praktiskajā daļā.

Olimpiādē Latviju pārstāvēja 6 skolēni - Varvara Gromova un Daniils Soško no RTU Inženierzinātņu vidusskolas, Daniils Kargins no Rīgas 10. vidusskolas, Kristiāns Vinters un Rostislavs Rostovskis no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, un Rūdolfs Brahmanis no Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas. Kopumā olimpiādē piedalījās 20 skolēni no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas, viņu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kuru pārstāvēja nozares eksperti no visām trim Baltijas valstīm. Olimpiādes dalībniekiem bija jāveic interesanti un atjautīgi eksperimenti - praktiska salicilskābes satura noteikšana vītolu mizā un jonu pierādīšana šķīdumā, kā arī jārisina izaicinoši teorētiskie uzdevumi par ķīmisko reakciju kinētiku, vielu kristāliskā režģa uzbūvi, elektroķīmisku ogļskābās gāzes notveršanu un jaunākajām dabasvielu sintezes metodēm.

Olimpiādei noslēdzoties, tika atlasīta Latvijas izlase starptautiskajai ķīmijas olimpiādei (IChO), kuras norise plānota attālināti no 10. līdz 20. jūlijam. Olimpiādi šogad organizē Ķīna, un tajā Latviju pārstāvēs Rīgas 10. vidusskolas 11. klases skolēns  Daniils Kargins, E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12. klases skolēns Rūdolfs Brahmanis, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 12. klases skolēns Rostislavs Rostovskis un Daniils Soško no Rīgas Tehniskās universitātes inženierzinātņu vidusskolas 11. klases.

Valsts izglītības satura centrs īpašu paldies saka Centrālajai Laboratorijai par sniegto atbalstu, lai Latvijas skolēnu komanda varētu spert soli pretī starptautiskajām olimpiādēm, rast iespēju pierādīt savus talantus un potenciālu pasaules mērogā.