PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 18. jūlijs

Rozālija, Roze

10330.jpeg
Foto: Publicitātes foto
Latviete saņēmusi līderības balvu starptautiskā biznesa izglītības organizāciju tīkla "Junior Achievement Europe" skolēnu mācību uzņēmumu Eiropas finālā.

26.jūlijā Lucernā, Šveicē, ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju noslēdzās starptautiskā biznesa izglītības organizāciju tīkla Junior Achievement Europe 27.skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Eiropas fināls, kurā par labāko uzņēmumu tika atzīts “SubReader” no Dānijas. Latviju šajā konkursā 35 valstu konkurencē godam pārstāvēja biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) SMU “Rainy Art” no Ogres 1. vidusskolas, kura vadītāja Alīna Anete Birnika saņēma Alumni līderības balvu. Šī balva katru gadu tiek pasniegta 10 jaunajiem uzņēmējiem, kas ar savu personību žūrijai apliecinājuši augstu kompetenci tādos kritērijos kā līderība, komandas saliedēšana, entuziasms un spēja būt par piemēru citiem.

Jaunā uzņēmēja Alīna Anete par dalību konkursā stāsta: "Lepni varu sacīt, ka mana pirmā darba pieredze ir sava uzņēmuma dibināšana! Tagad, kad starp 200 dalībniekiem esmu kļuvusi par vienu no 10 šī gada JA Alumni, ir patīkami apzināties, ka starptautiskā mērogā esmu izcēlusies tieši ar savu personību un ka, ja nebūtu pieredzes, ko esmu ieguvusi, veidojot savu uzņēmumu, es nebūtu attīstījusi sevī prasmes, kas man ir tagad. Iegūstot līderības balvu, esmu sapratusi, cik ļoti svarīgi ir novērtēt cilvēkus sev apkārt: uzņēmējdarbībā - sadarbības partnerus, komandu un klientus; bet ārpus šīs jomas - līdzcilvēkus, jo līderis ir cilvēks, kas iedvesmo apkārtējos un iedvesmojas no apkārtējiem."

Vairāk nekā 200 Eiropas labāko jauno uzņēmēju izvērtēja augsta līmeņa starptautiska žūrija. Šogad žūrijas komisijā tika uzaicināts un jaunos uzņēmējus vērtēja arī pārstāvis no Latvijas - JA Latvija padomes loceklis un uzņēmējs Guntars Kokorevičs.

Skolēnu mācību uzņēmums “Rainy Art” tika izveidots 2016.gada sākumā, JA Latvia SMU programmas ietvaros apvienojoties divām Ogres 1.vidusskolas 10.klases skolniecēm - Alīnai Anetei Birnikai un Zandai Plaudei. Skolotājas un izglītības programmas "Iespējamā misija" absolventes Agneses Slišānes atbalstītas, jaunietes izveidoja SMU, kas ražo inovatīvus un praktiskus lietusmēteļus 4-6 gadus veciem bērniem. Tie ir ūdensdroši un aprīkoti ar transformējamu kabatu, atstarojošām latvju zīmēm un pogājamu saiti, kas palīdz noturēt