PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 29. maijs

Maksis, Raivis, Raivo

10572.jpeg
Foto: wavebreakmediamicro / 123RF
Šajā rudenī Ventspils pilsētā tiek rīkots IT konkurss skolēniem, pārbaudot un radoši praksē pielietojot dažādas digitālās tehnoloģijas.

Konkursu “Ventspils IT izaicinājums 2016” 1. līdz 12. klašu skolēniem rīko Ventspils pilsēta, Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Digitālais centrs” sadarbībā ar Ventspils Augstskolu un Ventspils pilsētas Izglītības pārvaldi.

Šī konkursa mērķis ir sekmēt skolēnu zināšanu, prasmju, iemaņu un radošuma attīstību, praksē pielietojot dažādas digitālās tehnoloģijas - digitālo foto, video un dažādas datorprogrammas problēmsituāciju risināšanā, komandas darba organizēšanā un izveidoto risinājumu prezentēšanā. Konkursa dalībniekiem būs iespējams iegūt un izmantot dažādus organizatoru veidotos mācību materiālus nepieciešamo datorprogrammu apguvei un prasmju pilnveidošanai.

Konkursa norise plānota divās kārtās: neklātienes kārta un divu dienu ilgs klātienes pasākums Ventspilī, kurā tiks aicinātas piedalīties desmit labākās komandas no katras klašu grupas. Tā notiks Ventspilī 2016. gada 10. un 11. novembrī. Klātienes kārtas dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana, naktsmītnes, kā arī viss nepieciešamais konkursa veiksmīgai norisei.

Konkursā piedalīties aicināti skolēni no visas Latvijas. Dalībnieki sacentīsies un tiks apbalvoti četrās vecuma grupās: 1. – 3. klase, 4. – 6. klase, 7. – 9. klase un 10. – 12. klase. Balvu fondu uzvarētājiem sarūpējuši tā atbalstītāji: Ventspils pilsētas dome, IT izglītības fonds “Start IT”, SIA “Mikrotīkls”, SIA “Microsoft Latvija”. Konkursu atbalsta arī Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija (LIKTA) un nodibinājums “Iespējamā misija”.

Skola, no kuras konkursa pirmajai kārtai pieteiksies visvairāk komandu, balvā saņems Ventspils Digitālā centra tehnoloģiju apmācības skolotājiem vai skolēniem. Klātienes kārtā tiks apbalvotas trīs labākās komandas katrā vecuma grupā, savukārt visi klātienes kārtas dalībnieki saņems piemiņas balvas no organizatoriem, informē projekta “Ventspils IT izaicinājums – 2016” vadītājs Inguss Blaudums.

Lai pieteiktos konkursam, dalībnieku komandai nepieciešams reģistrēties līdz šā gada 12. oktobrim.

Katra komanda sastāv no trīs skolēniem, no kuriem viens ir komandas kapteinis. Vienu komandu drīkst veidot arī dažādas mācību iestādes pārstāvoši skolēni. Ja komandā ir atšķirīgu vecuma grupu skolēni, tad komanda startē tās vecākajam dalībniekam atbilstošā grupā. Katru komandu pavada un tās intereses pārstāv viens skolotājs, kurš var pārstāvēt arī vairākas komandas.

Konkursa dalībnieki uzdevumus saņems, sākot no š.g. 26. septembra, un tie būs jāpaveic līdz 14. oktobrim. Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti 21. oktobrī.

Papildu informācija par konkursu atrodama mājaslapā.

Jauniešu televīzijas Chaula.tv intervija ar projekta “Ventspils IT izaicinājums – 2016” vadītāju Ingusu Blaudumu