PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

9587.jpeg
Foto: Global Teacher Prize
Cēsu Jaunās sākumskolas pedagoģe Dana Narvaiša, kura pērn iekļauta 50 pasaules labāko pedagogu vidū, nav tikusi starp desmit izcilākajiem pedagogiem.

Pērn decembrī D.Narvaiša pasaules pedagogu balvas "2016 Global Teacher Prize" konkursā bija iekļuvusi 50 finālistu sarakstā, savukārt šonedēļ tika izziņoti desmit finālisti, kuri turpinās cīņu par galveno balvu - miljonu dolāru.

10 pasaules labāko pedagogu vidū ir izglītības darbinieki no ASV, Somijas, Lielbritānijas, Kenijas, Palestīnas, Indijas, Pakistānas, Japānas un Austrālijas.

50 labākie izglītības darbinieki tika atlasīti no tūkstošiem nominantu, kas tika pieteikti no 148 valstīm.

Balvas ieguvējs tiks nosaukts nākamā gada martā Pasaules Izglītības un prasmju forumā.

Kā liecina "2016 Global Teacher Prize" mājaslapā publicētā informācija, labākajam no vēlāk izvirzītā "Top 10" tiks piešķirta balva miljona ASV dolāru apmērā. Balva tiks piešķirta otro gadu, un tā tiek dēvēta par Nobela prēmiju skološanā. Tā ir lielākā šāda veida balva, informē ziņu aģentūra LETA.

Pagājušajā gadā balvu saņēma pedagoģe no ASV.

Globālā skolotāja balva tika izveidota, lai izrādītu atzinību vienam īpašam skolotājam, kurš ir sniedzis izcilu ieguldījumu profesijā, kā arī izceltu skolotāju svarīgo lomu sabiedrībā. Atklājot tūkstošiem stāstu par varoņiem, kuri ir mainījuši jauno cilvēku dzīvi, balvas mērķis ir izcelt miljoniem skolotāju izcilo darbu visā pasaulē.

Balva uzsver pedagoga profesijas nozīmīgumu un simbolizē to, ka pedagogi visā pasaulē pelnījuši būt pamanīti, godināti un cienīti.

Balvu izsludina fonds "The Varkey Foundation", kas ir bezpeļņas organizācija, tās mērķis ir uzlabot izglītības standartus un iespējas bērniem visā pasaulē. Fonda misija ir nodrošināt, lai ikvienam bērnam būtu labs skolotājs.

Sveicam skolotāju Danu Narvaišu ar lieliskajiem sasniegumiem, iekļūstot 50 finālistu sarakstā!