Turpretim zemākie vērtējumi uzrādīti centralizētajā eksāmenā matemātikā, kur vidēji iegūti vien 43,6%, liecina Valsts izglītības satura centra informācija.

Lai gan matemātikas eksāmena rezultāts Latvijas 12.klašu skolēnu vidū bijis zemākais visu kārtoto eksāmenu vidū, šī gada sniegums, salīdzinot ar pēdējiem diviem gadiem, ir uzlabojies.

Otrais zemākais vērtējums uzrādīts vēstures eksāmenā, tomēr arī te, salīdzinot ar pērno gadu, vidējais vērtējums kāpis par 4%, sasniedzot 47,5%. Salīdzinājumam - 2013.gadā skolēni šajā eksāmenā vidēji bija uzrādījuši tikai 37,2% vērtējumu, kļūstot par vājāk nokārtoto eksāmenu togad.

Latviešu valodas eksāmens jau otro gadu pēc kārtas ierindojies trīs sliktāk uzrakstīto eksāmenu vidū, šogad vērtējumam noslīdot līdz pat 48,7%. Trīs gadu laikā vērtējums šajā eksāmenā krities par septiņiem procentiem. Latviešu valodas eksāmena rezultāts, salīdzinot ar citu eksāmenu rezultātiem, pēdējo trīs gadu laikā krities konstanti.

Krasākais rezultāta kāpums šogad piedzīvots vācu valodas eksāmenā, kur, salīdzinot ar 2014./2015.mācību gadu, vidējais rezultāts kāpis par 7,8%, sasniedzot 64,2%, gandrīz atgriežoties 2013.gada līmenī, informē ziņu aģentūra LETA.

Krievu valodas eksāmenā vidējais rezultāts sasniedzis 71,8% atzīmi - šāds rezultāts ir augstākais sasniegtais rezultāts trīs gadu laikā visu kārtoto eksāmenu vidū. Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad krievu valodas eksāmens arī bija vissekmīgāk nokārtotais, rezultāts kāpis vēl par nepilnu procentu.