PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 25. jūnijs

Maiga, Milija

10232.jpeg
Foto: rawpixel / 123RF
Šodien un rīt, 8.jūnijā, Rīgā notiks Pasaules Izglītības darbinieku arodbiedrības (“Education International”) starptautiskais simpozijs.

Tajā galvenā tēma būs veltīta cilvēktiesībās balstītai pieejai izglītībā, ziņu aģentūra LETA uzzināja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA).

Simpozijā uzmanība tiks veltīta pedagogu profesionālajiem izaicinājumiem, nodrošinot katra skolēna identitātes atzīšanu izglītības iestādēs un sabiedrībā neatkarīgi no viņa izcelsmes, etniskās piederības, dzimuma, valodas, ģimenes stāvokļa, migrācijas statusa vai citām pazīmēm.

Simpoziju Rīgā uzņems LIZDA, kopā ar 12 valstu izglītības ekspertiem apspriežot cilvēktiesību īstenošanu izglītības jomā.

Par simpozija gaitu tā dalībnieki informēs 8.jūnijā plkst.10.30 viesnīcā "Radisson Blu Hotel Latvija".

"Education International" ģenerālsekretārs Freds van Lēvens runās par cilvēktiesībām globalizētā pasaulē un izglītību kā tiesību ievērošanas veicinātāju. LIZDA priekšsēdētājas vietnieks Edgars Grigorjevs iezīmēs cilvēktiesību izaicinājumus caur izglītības prizmu Latvijā, uzsverot pedagogu lomu pozitīvu pārmaiņu veicināšanā un nepieciešamību izglītības procesā stiprināt izglītojamo kritisko domāšanu. Savukārt Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks stāstīs par cilvēktiesībās balstītu pieeju izglītības sistēmā Latvijā.

Divu dienu simpozijā praktiķi un eksperti veidos dialogu par izglītības kompetencēm un mācību metodēm, lai veicinātu cilvēktiesības dažādu valstu kontekstos. Simpozijs konceptuāli balstīts uz "Education International" pieņemtajām politikas pamatnostādnēm par cilvēktiesībām izglītībā. Simpozijs notiek oficiālās "Education International" delegācijas vizītes laikā un ir augstākā līmeņa izglītības arodbiedrību un ekspertu starptautisks pasākums Baltijā pēdējo 23 gadu laikā.

"Education International" patlaban ir vienīgā un lielākā izglītības darbinieku arodbiedrību federācija pasaulē, apvienojot 401 organizāciju 171 valstī un pārstāvot vairāk nekā 30 miljonu izglītības darbinieku intereses. Organizācija iestājas par kvalitatīvu izglītību visiem, akcentējot izglītības profesionāļu lomu izglītības kvalitātes nodrošināšanā. LIZDA ir "Education InternationaI" dalīborganizācija kopš 1993.gada.