PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

accounting-alone-analysis-938963.jpg
Foto: Publicitātes foto
Visi Latvijas izlases dalībnieki no pirmās Starptautiskās ekonomikas olimpiādes atgriezīsies ar medaļām, tostarp trīs zelta medaļām, informēja Eiropas projekta "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai" aktivitātes koordinatore Sintija Birule.

Zelta medaļas saņēmuši Vairis Stramkalis no Olaines 1.vidusskolas, Roberts Pavlovskis no Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas un Alisa Turukova no Daugavpils Krievu vidusskolas.

Vienlaikus Diāna Paula Upmale no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Kārlis Eiduks no Olaines 1.vidusskolas saņēmuši bronzas godalgas.

Pirmā starptautiskā ekonomikas olimpiāde tika gatavota vairākus gadus. Tās organizators - Ekonomikas augstskola Maskavā - laikā no 14. līdz 21.septembrim bija izstrādājusi trīs olimpiādes kārtas, kurās jaunieši pierādīja savas finanšu lietpratības prasmes, ekonomikas problēmu risinājumu izpratni un komandas sastāvā risināja noteiktu situācijas modeli, lai piedāvātu unikālu un pētnieciski pamatotu biznesa piedāvājumu.

Kā norāda S.Birule, Latvijas vēsturē šī ir pirmā reize, kad jauniešiem ar izcilām ekonomikas zināšanām un prasmēm ir iespēja sacensties starptautiskā līmenī vienlīdzīgi ar tādām izlasēm kā ASV un Krievijas jauniešiem, un olimpiādes rezultāti atspoguļo šo skolēnu pedagogu ilglaicīgu ieguldījumu jauniešu intereses attīstībā par ekonomiku kā mācību priekšmetu.

Nozīmīgu sagatavošanas darbu pirms pasākuma nodrošināja Latvijas vadošo augstskolu mācībspēki. Latvijas komandas vadītājs Mārtiņš Danusēvičs olimpiādes norises laikā tika uzaicināts un iekļauts Starptautiskās ekonomikas olimpiādes Rīcības komitejā, kas stiprina iespēju Latvijai nodrošināt pasaules novitāšu pieejamību jauniešiem, kas apgūst ekonomiku Latvijā, klāstīja Birule.

Latvijas jauniešu dalība pasākumā tiek īstenota projektā "Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai", informē aģentūra LETA.

Valsts izglītības satura centrs informē, ka jaunieši atgriezīsies Latvijā, 22.septembrī, plkst.10.55 starptautiskajā lidostā "Rīga".