PIESLĒDZIES E-KLASEI

Piektdiena, 2024. gada 31. maijs

Alīda, Jūsma

Starptautiskajā informātikas olimpiādē Latvijas skolēni izcīna bronzas medaļas
Starptautiskajā informātikas olimpiādē Latvijas skolēni izcīna bronzas medaļas
Foto: Valsts izglītības satura centrs
No 4. līdz 11. augustam Azerbaidžānā, Baku, notika 31.Starptautiskā informātikas olimpiāde, kurā Matīss Kristiņš no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas un Kārlis Šusters no RTU Inženierzinātņu vidusskolas izcīnīja bronzas medaļas.

“Latvijas jaunie programmētāji ir pierādījuši savas zināšanas starptautiskā mērogā, tik nopietnā konkurencē izcīnot divas godalgas! Pasaules olimpiādē šogad startēja jaunieši no vairāk nekā 80 valstīm, tai skaitā no tādām augsto tehnoloģiju valstīm kā ASV, Ķīna, Japāna un Koreja. Mūsu jauniešu sasniegumi rāda, ka ar savām zināšanām droši varam stāties līdzās ikvienai valstij, jo mūsu jaunie talanti spoži nes Latvijas vārdu pasaulē,” olimpiādes rezultātus vērtē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente prof. Signe Bāliņa.

Latviju olimpiādē pārstāvēja arī Renāts Jurševskis  no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Vladimirs Ščigoļevs no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas.

Latvijas izlasi Baku vadīja Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Mārtiņš Opmanis un SIA ‘whiteCryption’ vecākais programmētājs Andrejs Vihrovs. Olimpiādes starptautiskā komitejā Latviju pārstāvēja “Palantir Technologies” programmētājs Eduards Kaļiņičenko.

Latvijas skolēnu dalība Starptautiskajā informātikas olimpiādē tiek īstenota Eiropas Sociālā fonda projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002) ietvaros.  Latvijas komandu startam Starptautiskajā informātikas olimpiādē sagatavoja SIA “Progmeistars” vadošais pasniedzējs Sergejs Meļņiks. Latvijas komandu atbalsta LIKTA, uzņēmumi Accenture Latvia, Emergn un SIA “Progmeistars”.