"Varam apliecināt, ka iepriekšējās valdības solītais tiks izpildīts, jau 2014.gada septembrī pedagogu darba samaksas pieaugums būs jūtams," teica ministre.

Tāpat viņa apliecināja, ka ministrija, gatavojot budžeta pieprasījumu nākamajam gadam, par galveno prioritāti liks pienācīgas darba samaksas nodrošināšanu pedagogiem, vēsta ziņu aģentūra LETA.

I. Druviete sacīja, ka līdzšinējā sadarbība ar pedagogus pārstāvošajām organizācijām lēmumu pieņemšanas procesā ir bijusi laba, un pateicas viņiem par to.

Vienlaikus ministre aicina saprast valsts finansiālo situāciju un uzsver, ka valdības uzdevums ir nodrošināt pienācīgu darba samaksu visiem darba darītājiem valstī. Tāpēc nākamā gada budžeta sagatavošanas procesā tikpat liela uzmanība tiks pievērsta ārstu, policistu un citu darbinieku atalgojumam.

Ministre iznāca pie protestētājiem, kad tie gājienā uz Doma laukumu šķērsoja ministrijas ceļu.

Vēlāk ministre kāpa uz skatuves protestētāju priekšā. Viņas uzruna noslēdza pedagogu piketu, un atšķirībā no Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas uzrunas, to nepavadīja izsvilpieni un pedagogu neapmierinātība.

I. Druviete uzsvēra, ka neviens nav apmierināts ar esošo izglītības modeli nauda seko skolēnam, un sacīja, ka IZM pašlaik strādā pie jauna modeļa. Viņa pastāstīja par paveikto finansējuma palielināšanā un aicināja pedagogus iesaistīties izglītības nozares uzlabošanā.