PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

6310.jpeg
Foto: stockbroker / 123RF
Atzīmējot Bērnu tiesību aizsardzības konvencijas ratificēšanas 30 gadu jubileju, tiesībsargs organizē konkursu bērniem un jauniešiem, aicinot Bērnu tiesību aizsardzības likumu bērniem un jauniešiem draudzīgā valodā, informēja Tiesībsarga birojā.

Birojā uzsvēra, ka nereti likumi un tiesību normas ir izstrādāti sarežģītā valodā, iekļaujot juridisko terminoloģiju, taču ir būtiski, lai likumu izprot tā sabiedrības daļa, uz kuru likums attiecas vistiešāk. Kā piemērs ir Bērnu tiesību aizsardzības likums - bērniem tas būtu jāpārzina, taču šo procesu neveicina valoda, kādā likums ir sagatavots.

Tādēļ tiesībsargs organizē konkursu "Esi radošs - #RadiLikumu!", kura galvenais mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu izpratni par bērna tiesībām Latvijā un izstrādāt Bērnu tiesību aizsardzības likumu bērniem un jauniešiem draudzīgā valodā. Konkursā ietverti divi galvenie uzdevumi: izstrādāt bērniem draudzīgā valodā Bērnu tiesību aizsardzības likuma pantus un vienu no bērna tiesībām atspoguļot arī radošā darbā.

Konkursā var piedalīties 7., 8., 10. un 11.klašu skolēni ar kādu no skolas skolotājiem kā komandas vadītāju. Ir noteiktas divas klašu grupas - 7.- 8.klase un 10.-11.klase - un katrai no tām tiek iedalīti savi likuma panti, kas jāpārveido. Galvenā konkursa balva katrā klašu grupā ir pilnībā apmaksāts brauciens uz "AHHAA" zinātnes centru Tartu, Igaunijā. Otrās un trešās vietas ieguvēji no katras klašu grupas saņems atzinības rakstus un piemiņas balvas no tiesībsarga. Tāpat tiesībsargs var izvirzīt īpašās veicināšanas balvas (piemēram, atraktīvākajai komandai), informē aģentūra LETA.

Komandām konkursam jāpiesakās līdz 24.februārim un darbi jāiesūta līdz 7.aprīlim. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 7.maijā.