Viņš uzskata, ka daudziem joprojām nav īsti skaidrs, kur ir tā robeža, kad var sākt prasīt vecāku līdzdalību. Reizēm pat nonākot tik tālu, ka tiekot prasīts iegādāties higiēnas preces sanitārajām telpām. Tāpat, tiekot izdarīti mājieni par fondu naudu iemaksām.

J.Jansons uzsvēra, ka fondu naudas ir brīvprātīgs pasākums un vecāki tās var iemaksāt cik daudz un kad vēlas, bet nedrīkst izdarīt mājienus, ka bērns jutīsies neērti, ja netiks iemaksāta fondu nauda.

Savukārt skolās situācija ir skaidrāka, informē aģentūra LETA. Viss, kas saistās ar mācību programmas apguvi, ir jānodrošina mācību iestādei, nevis vecākiem. Arī obligātās skolas formas, ja tādas ir ieviestas, nedrīkst būt dārgākas par bērna ikdienā valkājamām drēbēm. Pretējā gadījumā, tas uzskatāms par vecāku līdzdalību izglītības procesa nodrošināšanā, teica J.Jansons

Tiesībsargs norādīja, ka pašlaik nav saņemtas sūdzību par būtiskiem pārkāpumiem. Galvenokārt cilvēki vēršas Tiesībsarga birojā ar lūgumu izskaidrot situāciju un konsultēt.