PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2025. gada 10. maijs

Maija, Paija

1846.jpeg
Lai nodrošinātu maksimāli drošu mācību gada sagaidīšanu un sākšanu, Rīgas Pašvaldības policija (RPP) no pirmdienas, 20.augusta, sāks strādāt pastiprinātā režīmā.

Visu RPP teritoriālo pārvalžu darbinieki pievērsīs pastiprinātu uzmanību bērnu un jauniešu pulcēšanas vietām iekškvartālos, parkos, aktīvās atpūtas vietās un citur, un šīs vietas tiks iekļautas patrulēšanās maršrutos. Tāpat patrulēšanas maršrutos tiks iekļautas visas Rīgas izglītības iestādes, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbinieki savukārt katru nakti no plkst.19:00 līdz 3:00 veiks regulārus reidus izglītības iestāžu teritoriju apsekošanai, pastiprināti pievēršot uzmanību sabiedriskas kārtības ievērošanai pie skolām līdz 31.augustam.

Saskaņā ar RPP saskaņoto pasākumu plānu tiks nodrošināta pastiprināta policijas kontrole arī Vecrīgā un tās apkārtnē. Katru nakti Vecrīgā tiks papildus norīkotas no divām līdz četrām patruļām, kuras pievērsīs pastiprinātu uzmanību nepilngadīgām personām un iekļaus patrulēšanas maršrutos izklaides vietas. Papildus tam, RPP teritoriālo pārvalžu Administratīvo grupu darbinieki veiks regulārus reidus savās apkalpojamās teritorijās, pievēršot pastiprinātu uzmanību tirdzniecības vietām, kontrolējot alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecības aizlieguma nepilngadīgām personām ievērošanu.

Kā liecina RPP statistika par iepriekšējiem gadiem, pēdējo gadu laikā Zinību dienā konstatēto pārkāpumu skaits ir ievērojami krities. 2008.gadā konstatēti teju 300 pārkāpumi, 2009. un 2010.gadā - ap 125 pārkāpumiem, bet pērn - ap 60 pārkāpumiem.