PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

Uztura akadēmija gatavojas jaunam mācību cēlienam
Uztura akadēmija gatavojas jaunam mācību cēlienam
Foto: Uztura akadēmija
Bērni ir mūsu nākotne. Kurš gan negrib, lai tā būtu veselīga un laimīga – gan vecāki, gan skolotāji, gan mūsu valsts dzīves organizatori.

Drīz būs klāt kārtējais 1. septembris, kad šīs frāzes dzirdēsim atkal un atkal, jo tie, kas pie teikšanas, jau zina, ko tauta grib dzirdēt, bet nāks jauna diena, kas zina, jauna valdība un jaunas prioritātes.

Uztura akadēmija nav viendienīte. Mēs atkal brauksim uz skolām un mācīsim bērniem veselīgi gatavot un veselīgi ēst. Veselīgs uzturs nav vienu brokastu vai vienu pusdienu maltītes izvēle, bet dzīvesveids. Ilglaicīga, ilgtspējīga aktivitāte, ko novērtēs arī vecāki, jo viņu piešķirto kabatas naudu bērni iemācīsies tērēt, nekaitējot savai veselībai. Uztura akadēmijas audzēkņi pratīs paši sev pagatavot burgeri no graudu maizītes, vistas filejas un kraukšķīgas salātlapas, nevis pastieps roku pēc jau gatavām ātrajām uzkodām vai hotdoga. Tie būs bērni, no kuriem daudzi nākamajos Dziesmu un deju svētkos pēc pieciem gadiem būs jauni pieaugušie. Viņi neklusēs par to, ka dalībniekiem jāiztiek ar ēdienu, kura uzturvērtība ir zema, izskats – atbaidošs, bet viss veselīga ēdiena smagums jāiznes vienam pašam gurķim.

Aicinām pieteikties uzņēmējus, kuri ir sociāli atbildīgi, izprot veselīga uztura nozīmi un spēj paraudzīties nākotnē.

DSC09208.jpg

Mēs paļaujamies uz jūsu atbalstu, kamēr atbildīgajām nozaru ministrijām – Labklājības ministrijai un Izglītība un zinātnes ministrijai – augstāko amatpersonu līmenī trūkst spējas paraudzīties tālāk par četru gadu termiņu, uz kuru tās ievēlētas. Tas gan netraucē atkārtot skaistās frāzes par veselības mācību, kas ietvertu arī praktiskas iemaņas un zināšanas par veselīgu uzturu. Par šīs valstiskās problēmas ignorēšanas sekām samaksāsim mēs visi, jo no nodokļos iekasētās naudas apmaksās darbnespējas lapas un invaliditātes pabalstus tiem nākotnes pieaugušajiem, kuri šodien kā bērni iztiek no pusfabrikātiem un tādējādi sabeidz savu veselību. Tas būs daudz dārgāk nekā šodien ieguldīt bērnu zināšanās par veselīgu ēdienu, lai nākotnes sabiedrība būtu veselīga un rīcībspējīga, lai cilvēki varētu strādāt, pelnīt un pildīt arī Valsts kasi.

Aicinām pieteikties skolas, kurām tas rūp! Mēs atbrauksim ciemos! 

DSC06768.jpg

Projektu “Uztura akadēmija” atbalsta: “Electrolux”, GPU “Nākotne”, “Dimdiņi”, “Imantas tirgus” un maiznīca “Liepkalni”. Pievienojies!