PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 25. jūlijs

Jēkabs, Žaklīna

Copyright a href='httpwww.123rf.comprofile_hxdbzxy'  123RF Stock Photoa (2).jpg
Foto: hxdbzxy / 123RF Stock Photo
Pašlaik notiek sarunas par atsevišķu koledžu pievienošanos lielajām universitātēm - Rīgas Stradiņa universitātei, Rīgas Tehniskajai universitātei un arī Latvijas Universitātei.

Tā, komentējot runas par iespējamiem augstskolu reorganizācijas plāniem, telekanālā LNT izteicās Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga

Vanaga esot dzirdējusi par iecerēm kādai universitātei pievienot Olaines koledžu [Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžu], bet sīkākas informācijas par plāniem šajā jomā viņai neesot.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, norit sarunas par vismaz diviem augstskolu reorganizācijas procesiem. Pašlaik netiek atklāts, kuras augstskolas ir iesaistītas šajās sarunās. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka tās ir četras valsts dibinātas augstskolas.

Ņemot vērā, ka, pieņemot lēmumu par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidāciju, Izglītības un zinātnes ministrija bija apņēmusies neiniciēt augstskolu konsolidāciju, aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka augstskolas sarunas par iespējamo reorganizāciju rosinājušas pašas.