Darba devēju pieteikšanos skolēnu nodarbināšanai paredzēts izsludināt šī mēneša vidū, savukārt skolēnu pieteikšanās plānota no maija vidus, pastāstīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) speciāliste Iveta Kancēna. Plānots, ka pieteikties varēs gan elektroniski NVA mājaslapā, gan klātienē filiālēs, vēsta ziņu portāls TVNET.

Kā ziņots, jaunajā nodarbinātības pasākumā varēs iesaistīties 15 līdz 18 gadus veci vispārējo, speciālo vai profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi.

Darba devējam pasākumā iesaistītajam skolēnam būs jānodrošina darba vadītājs, kurš palīdzēs apgūt darbam nepieciešamās pamatprasmes un iemaņas, veiks darba laika uzskaiti, kontrolēs skolēna darba izpildi un nodrošinās uzraudzību darba laikā.

Savukārt NVA segs skolēna darba algu 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēnešalgas, kā arī darba vadītāja algas daļu atkarībā no tā, cik skolēnu darbu viņš vadīs.

Papildus NVA apmaksās darba devēja izdevumus, kas saistīti ar skolēnu apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem, kā arī nepieciešamības gadījumā skolēnu veselības pārbaužu izmaksas.

Pasākuma īstenošanai valsts budžetā paredzēti divi miljoni eiro.