PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Eduards, Edvards, Varis

8194.jpeg
Foto: danr13 / 123RF
Bērnu vecāku biedrība Vecāki par izglītību uzstāj, lai nekavējoties sāktu procedūru par līguma laušanu ar uzņēmējiem, kas skolām piegādā nekvalitatīvu pārtiku.

Kvalitatīva pārtika bērnam nav mazāk svarīga par seksuālo audzināšanu, kas pēdējā laikā atrodas uzmanības epicentrā, turklāt bērni nesaņems kvalitatīvu un viņu vajadzībām atbilstošu pārtiku, kamēr pasūtītāji nelauzīs līgumus ar piegādātājiem, kuri nepilda savas saistības, informē ziņu aģentūra LETA.

Publiskajā telpā nonākusī informācija par nekvalitatīvas pārtikas piegādi izglītības iestādēm aktualizēja jautājumu par to, ka bērnu uztura problēma sabiedrībā ir pamesta novārtā.

"Skolu direktoriem jābūt aktīvākiem bērnu interešu aizstāvībā. Kā jau norādīja Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis, skolas medmāsai ir tiesības un pienākums katru dienu sekot bērnu ēdienkartei, atvestajiem produktiem un porciju kvalitātei. Ja skola izliekas neredzam, ko dara negodīgie pakalpojuma piegādātāji, tas rada bažas par nepieciešamību meklēt skolai citu vadību," pārliecināti vecāki, piebilstot, ka, tā kā 1.-3.klases skolēnu ēdināšanu apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem, tad arī valsts pārstāvjiem ir jākontrolē, kā šie līdzekļi tiek izmantoti.

"Jo vairāk būs gadījumu, kad pakalpojuma saņēmējs lūgs ierosināt krimināllietu pret negodīgu komersantu, kurš krāpj pasūtītāju, jo retāk konkursu pretendenti piedāvās zemāko cenu un riskēs uz mūsu bērnu veselības rēķina nenodrošināt kvalitatīvu ēdienu," pārliecināta biedrība.