PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2025. gada 10. maijs

Maija, Paija

1846.jpeg
Šodien 1.-8.klases un 10.-11.klases skolēniem sākas vasaras brīvlaiks, tādēļ vecākiem jārūpējas par bērnu drošību.

Sākoties vasaras brīvlaikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina visus bērnus un jauniešus būt piesardzīgiem, rūpēties par savu drošību un izmantot šo laiku, lai labi atpūstos un uzkrātu spēkus nākamajam mācību gadam, vēsta ziņu aģentūra LETA.

Lai atpūta pie ūdens būtu droša, VUGD atgādina, ka visdrošāk ir peldēties īpaši šim mērķim paredzētās vietās. Ja tādas nav, jāpārliecinās, vai peldvietas krasts ir lēzens, vēlams, ar cietu pamatu. Upēs jāizvēlas vieta, kur ir vismazākā straume, tuvumā nav atvaru vai citu bīstamu vietu. Skolēniem nevajadzētu peldēties nepazīstamās vietās. Ejot peldēties, jāņem līdzi draugs, jo, ja būsi viens un uz ūdens radīsies problēmas, līdzās var nebūt citu cilvēku, kas spētu palīdzēt.

Vasaras mēnešos bieži arī tiek novērots zibens, kas nav tikai skaista dabas parādība, bet var nopietni apdraudēt dzīvību un veselību. Negaisa laikā patvērums jāmeklē mājā vai mašīnā un jāaizver logi un durvis, jāatvieno dators, radio un televizors no elektriskā tīkla. Negaisa laikā nevajag izmantot sadzīves elektrotehniku un tālruni.

Pārgājienos, kurinot ugunskuru, apkārt ugunskura vietai jāaprok zeme, lai uguns liesmas neizplatītos pa sauso zāli, krūmiem. Ugunskuru nedrīkst kurināt koku, ēku un degošu materiālu tuvumā. Vasarā mežā ugunskurus nedrīkst kurt vispār. Tos var kurt tikai speciāli ierīkotās vietās. Nevajag tuvoties un lekt pāri ugunskuram, ja mugurā ir sintētiskās drēbes, kas viegli un ātri aizdegas. Nedrīkst atstāt ugunskuru bez uzraudzības, un, atstājot ugunskura vietu, jānodzēš tas pilnīgi, lai nepieļautu ugunsgrēka iespējamību.

Protams, ka vasaras periodā vecāki ne vienmēr varēs atrasties kopā ar saviem skolas vecuma bērniem, pieskatīt viņus. Taču vecākiem vajadzētu pārrunāt bērna dienas plānus, kurp viņi nolēmuši doties, ar ko kopā pavadīs brīvo laiku un kad paredzēts atgriezties mājās, kā arī informēt, ja plāni mainās. Bērna dienas kārtības pārzināšana ļaus laikus informēt bērnu par iespējamiem apdraudējumiem un ieteikt, kas jādara, lai izvairītos no nelaimes.