PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 18. jūnijs

Alberts, Madis

11274.jpeg
Foto: LIKTA / Publicitātes foto.
No 2017. gada 27. marta līdz 2. aprīlim Latvijā notiks jau 8. Eiropas e-prasmju nedēļa.

E-prasmju nedēļu organizē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Nedēļas mērķis ir aicināt Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus pilnveidot savas digitālās prasmes, kā arī izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus.

Pēdējo septiņu gada laikā e-prasmju nedēļā piedalījušies vairāk nekā 200 tūkstoši iedzīvotāju. Šogad e-prasmju nedēļas mērķi ir kiberdrošība un digitālā drošība, e-prasmes nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai un e-pakalpojumi. Tāpat nedēļas laikā vairāki pasākumi tiks veltīti digitālajām prasmēm un tehnoloģiju lomai izglītībā.

E-prasmju nedēļas pasākumi notiek visā Latvijā. Šobrīd kopumā par reģionālajiem koordinatoriem pieteikusies 71 pašvaldība. E-prasmju nedēļa šogad tiks atklāta 27. martā ar augsta līmeņa nozares līderu un politikas veidotāju diskusiju “E-prasmju partnerība Latvijā”.

28. martā notiks vairāki pasākumi, kas saistīti ar drošību digitālajā vidē. Šajos semināros tiks apskatītas tēmas par Latvijas digitālo drošības vidi, mobilajiem apdraudējumiem un drošību kontekstā ar lietu internetu. Šogad būs ļoti daudz aktivitāšu jauniešiem, kur apskatīs karjeras iespējas IKT nozarē, digitālās prasmes un rīkus izglītībai un nodarbinātībai.

Šobrīd e-prasmju nedēļai 2017 ir reģistrējušies reģionālie partneri no vairāk nekā 70 Latvijas novadiem. Ja arī jūsu pārstāvētais novads vēlas iesaistīties e-prasmju nedēļas aktivitātēs, aicinām pieteikties koordinatorus, izmantojot tiešsaistes pieteikuma formu. Ja vēlaties piedalīties e-prasmju nedēļas pasākumos kā dalībnieks, bet nav īsti skaidrs, kas notiks jūsu novadā, atrodiet savu novada koordinatoru digitālajā kartē, veicot peles klikšķi uz novada nosaukuma, kur varēsiet noskaidrot visu nepieciešamo informāciju, informē LIKTA viceprezidente Māra Jākobsone.

E-prasmju nedēļas laikā tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī pasākumi, kas notiks visos Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos.  Plašāka informācija par e-prasmju nedēļas pasākumiem un citām aktivitātēm pieejama e-prasmju nedēļas mājaslapā