PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 28. maijs

Vilhelms, Vilis

9430.jpeg
Foto: wavebreakmediamicro / 123RF
Ventspils pilsētas Sociālais dienests aicina jauniešus no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm vecumā no 15 līdz 25 gadiem, kuri savu dzīvesvietu ir deklarējuši Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā, saņemt pabalstu talantīgo trūcīgo un maznodrošināto jauniešu izglītībai, informēja Ventspils pilsētas Sociālā dienesta Sabiedrisko attiecību speciāliste Olga Griķe.

Ventspils pilsētas pašvaldības pabalsts talantīgo trūcīgo un maznodrošināto jauniešu izglītībai tiek piešķirts divas reizes gadā - pēc ziemas un pēc pavasara sesijas vai semestra beigām.

Tiesības uz pabalsta saņemšanu ir jauniešiem, kuri apgūst profesionālās vidējās izglītības vai arodizglītības programmu pilna laika studijās un semestra vidējā aritmētiskā atzīme nav zemāka par 6,5 ballēm, kā arī jauniešiem, kuri apgūst augstākās izglītības programmu pilna laika studijās un vidējā svērtā atzīme sesijā nav zemāka par 6,5 ballēm.

Katra semestra pabalsta apmērs ir atkarīgs no jaunieša sekmēm, kāda līmeņa izglītības iestādē jaunietis mācās, kā arī no tā, vai izglītību iegūst mācību iestādē, kas atrodas Ventspilī vai citā administratīvajā teritorijā. Minimālais pabalsts semestrī ir 356 eiro apmērā, bet maksimālais - 846 eiro apmērā.

Personai, kas pretendē uz pabalstu, Ventspils pilsētas Sociālajā dienestā jāiesniedz iesniegums un mācību iestādes izsniegts dokuments, kas apliecina sesijas vai semestra rezultātus.

O. Griķe bilda, ka Ventspils ir vienīgā pašvaldība Latvijā, kura talantīgiem jauniešiem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm piešķir sociālo pabalstu izglītības turpināšanai. Šādu pabalstu studentiem pašvaldība piešķir kopš 2003.gada.

Šogad pabalstu talantīgo trūcīgo un maznodrošināto jauniešu izglītībai saņēma 18 jaunieši par kopējo summu 12 000 eiro, informē aģentūra LETA.

2019.gada pašvaldības budžetā šim mērķim ir rezervēti 18 000 eiro.