PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. aprīlis

Aelita, Gastons

Vidusskolēni aicināti uz bezmaksas nodarbībām Farmācijas skolā un Jauno māsu akadēmijā
Vidusskolēni aicināti uz bezmaksas nodarbībām Farmācijas skolā un Jauno māsu akadēmijā
Foto: RSU
Ik gadu Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) vidusskolēniem piedāvā virkni iespēju iepazīt tuvāk dažādas profesijas, lai atbildīgi izvēlētos studiju virzienu.

Jau tradicionāla un jauniešu vidū plaši iecienīta ir Jauno mediķu akadēmija (JMA), kas vidusskolēnus uzņem ik rudeni. Tikmēr pērn iespējas paplašinātas ar JMA Farmācijas skolu – mērķētu vidusskolēniem, kurus saista farmācijas nozare. Lai iepazīstinātu ar zināšanām un iemaņām, kas nepieciešamas ceļā uz māsas profesiju un to, kādas iespējas māszinību diploms pavērs darba tirgū, RSU šopavasar pirmoreiz rīkos Jauno māsu akadēmiju. Bezmaksas nodarbību ciklus aicināti apmeklēt 10., 11. un 12. klašu skolēni. JMA Farmācijas skolā pieteikšanās noritēs 31. janvārī, bet Jauno māsu akadēmijā – 2. februārī.

JMA Farmācijas skolas nodarbības noritēs divreiz mēnesī no 8. februāra līdz 13. maijam. Tās notiks attālināti Zoom platformā trešdienās no plkst. 16.00 līdz 17.30, noslēguma nodarbībai noritot klātienē RSU. Nodarbībās pieredzes bagāti RSU mācībspēki skolēniem stāstīs par farmācijas nozares nozīmi, zinātni farmācijā un jaunu zāļu izstrādi, farmakoloģiju, zāļu ceļu cilvēka organismā, ārstniecības augiem un atvērs daudzas citas farmācijas zinību krātuves. Mācībspēku vidū būs RSU Farmācijas fakultātes dekāne profesore Dace Bandere, Latvijas Organiskās sintēzes institūta Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas vadītāja profesore Maija Dambrova un citi vadošie eksperti, kā arī studenti, kuri iepazīstinās ar savu studiju pieredzi un nozares vērtējumu. Uzņemti tiks pirmie 100 jaunieši, kuri pieteiksies.

Jauno māsu akadēmijā vidusskolēni varēs gūt zināšanas par aprūpes nozīmi, māsu profesijas būtību, māsas lomu, aprūpes manipulācijām, kā arī par veselīgu dzīvesveidu un citiem jautājumiem, kas būs noderīgi neatkarīgi no tā, vai jaunietis izvēlēsies studēt māszinības vai citu veselības aprūpes jomu. Nodarbības, kopskaitā piecas, ritēs no 11. februāra līdz 20. maijam sestdienās. Attālināti Zoom platformā jaunieši varēs apgūt māsu profesijas vēsturiskos un mūsdienu aspektus, iepazīt faktu un pierādījumu nozīmi, kā arī viedokļu dažādību sociālajos tīklos un medijos veselības aprūpes jautājumos. Kopā ar rūdītiem ekspertiem jaunieši izzinās arī labbūtības un psiholoģiskā atbalsta iespējas, diskutējot par to, kā tikt galā ar stresu un nenoteiktību. Par šīm tēmām ar jauniešiem runās gan pieredzējušas māsas, gan psihologi, kouči un supervizori. Tikmēr klātienē divās nodarbībās Jauno māsu akadēmijas dalībnieki varēs iepazīt medicīnas simulācijas iekārtas, tehniskās manipulācijas, māsu darba organizāciju, ētiskos un tiesību aspektus, pirmās palīdzības sniegšanu un veselības higiēnu. Nodarbības vadīs gan RSU Māszinību un dzemdību aprūpes katedras mācībspēki, gan RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra speciālisti. Jauno māsu akadēmijā uzņemti tiks pirmie 50 jaunieši, kuri pieteiksies.