PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. aprīlis

Anastasija, Marģers

38875675652_54ecfe466b_k.jpg
Foto: FOTO: Toms Norde, Kultūras ministrija
Ar angļu valodas centralizētā eksāmena mutvārdu daļas "nopludināšanu" nevienam reāli palīdzēt nevarēja, jo stundas vai pusstundas laikā nevar apgūt svešvalodas sarunu prasmi, šorīt Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks.

"Līdz ar to praktiskas nozīmes šai nopludināšanai nav. Tas vienkārši ir likuma pārkāpums, un tam būs sekas konkrētiem cilvēkiem, kas to izdarīja," solīja VISC vadītājs.

Viņš arī piebilda, ka VISC var identificēt skolu, kurā notikusi materiāli nopludināšana, taču noskaidrot konkrētas personas, kuras to materiālus nopludinājušas, būs policijas uzdevums.

Kā ziņots, kādas izglītības iestādes pedagogs "nopludinājis" angļu valodas eksāmena mutvārdu daļu, aģentūrai LETA pastāstīja VISC. Centrs trešdien izvērtēšanai saņēmis eksāmena mutvārdu daļas eksāmena fotogrāfijas, kuras portālam "Delfi" bija iesūtījis kāds aculiecinieks. VISC apstiprināja, ka fotogrāfijās redzamā eksāmena daļa ir autentiska.

"Apskatot saņemtos fotoattēlus, VISC secināja, ka tajos ir redzami 2018./2019.mācību gada angļu valodas centralizētā eksāmena 13.marta (otrās eksāmena dienas) mutvārdu daļas materiāli," skaidroja VISC.

Lai arī angļu valodas eksāmena norise sākusies otrdien, trešdien turpinājās valsts pārbaudījuma mutvārdu daļas norise, informē aģentūra LETA.

VISC angļu valodas eksāmena materiālus polimēraploksnēs ar drošības uzlīmi, kurās savukārt bija ievietotas katrai dienai aizzīmogotās aploksnēs ar drošības uzlīmi mutvārdu daļai, nogādāja Izglītības pārvaldēs 12.martā plkst.7, savukārt izglītības iestādes vadītājam šie materiāli līdz 13.marta plkst.8.30 bija jāglabā drošā seifā.

Skaidrojot aploksnes atvēršanas kārtību, VISC norādīja, ka, sekojot valsts pārbaudes darbu norises darbību laikiem, plkst.8.30 izglītības iestādes vadītājs, centralizētā eksāmena mutvārdu daļas intervētājs un centralizētā eksāmena mutvārdu daļas vērtētājs atver aploksni ar 13.marta eksāmena mutvārdu daļas materiāliem un iepazīstas ar tiem. No šī brīža katras izglītības iestādes vadītājs un pārējās divas personas ir pilnībā atbildīgas par materiāla drošību.

VISC, neatklājot iespējamo izglītības iestādi, no kuras varētu būt "noplūdusi" eksāmena daļa, norādīja, ka eksāmena saturu izplatīt varēja vai izglītības iestādes vadītājs, vai mutvārdu daļas intervētājs, vai arī mutvārdu daļas vērtētājs. Tā kā kopš pagājušā gada eksāmenu materiāli ir identificējami, fotogrāfiju izcelsme tiks noskaidrota, uzsvēra VISC.

VISC aģentūrai LETA tāpat uzsvēra, ka skolēnus, kuri eksāmenu kārtoja skolā, no kurienes "noplūdusi" eksāmena daļa, šī situācija neskars - viņu kārtotā eksāmena daļa netiks anulēta, kā arī to nevajadzēs kārtot vēlreiz.

"Skolēni necietīs par pedagogu bezatbildību un negodīgumu," pauda VISC.

 

Reaģējot uz notikušo, VISC ar iesniegumu jau ir vērsies Valsts policijā. Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA teica, ka VISC iesniegums saņemts un Rīgas reģiona pārvaldē ir sākta resoriskā pārbaude.