Nākamā gada sākumā plānots uzņemt 34 pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmās, 30 bakalaura programmās, vienā augstākās profesionālās izglītības programmā, 37 maģistrantūras programmās, divās otrā līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmās, kā arī astoņās doktorantūras programmās.

2014./2015.gada ziemas uzņemšanā tiek piedāvāta iespēja studēt ne tikai par personīgajiem, bet arī par valsts budžeta līdzekļiem, piemēram, atsevišķās Rēzeknes Augstskolas un Rīgas Stradiņa universitātes programmās, kā arī Valsts robežsardzes koledžas programmā, informē ziņu aģentūra LETA.

Vairākas augstskolas un koledžas uzņem visās programmās, piemēram, Latvijas Kristīgā akadēmija, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola, Biznesa vadības koledža, Baltijas Psiholoģijas un menedžmenta augstskola, Baltijas Starptautiskā akadēmija u.c. Savukārt Ekonomikas un kultūras augstskola šoziem uzņem tikai koledžu absolventus, kuriem tiek piedāvāta iespēja uzsākt studijas bakalaura programmu trešajā kursā.

Visas ziemas uzņemšanā piedāvātās programmas ir akreditētas studiju virzienu akreditācijas laikā. NIID aicina sekot izmaiņām ziemas uzņemšanas piedāvājumā, jo uzņemošo izglītības iestāžu saraksts tiek pastāvīgi papildināts.