PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 27. februāris

Andra, Līva, Līvija

Ziemassvetku vecisu skrejiens 2017.jpg
Foto: Publicitātes foto
10.decembrī Vecrīgā tika aizvadīts jau desmitais Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens, kas pulcēja 1100 dalībnieku.

Pateicoties lielajai atsaucībai, tika saziedoti 15 442 eiro, kurus skrējiena organizators – Rīgas Starptautiskais Rotari klubs – ar organizācijas Ziedot.lv starpniecību novirzīs bērnu ar kustību traucējumiem rehabilitācijai.

Sirsnīgā ikgadējā tradīcija – Ziemassvētku vecīšu skrējiens – priecēja gan mazus un lielus dalībniekus, gan arī Vecrīgas viesus. Doma laukumā priecīgā atmosfērā gan ģimenes, gan uzņēmumu komandas un individuāli dalībnieki vienojās kopīgā skrējienā, kas ne tikai kļuva par jautru kopā būšanu, bet arī deva iespēju savākt līdzekļus kopīgam labdarības mērķim. 1100 dalībnieku Ziemassvētku vecīšu kostīmos piepildīja Vecrīgas ielas, pieveicot 1,7 kilometra garo distanci skrienot un vienkārši pastaigājoties. Katrs no skrējiena dalībniekiem distances finišā saņēma medaļu un pasākuma atbalstītāju sarūpētās dāvanas. Ātrākie un atraktīvākie Ziemassvētku vecīši saņēma arī pasākuma atbalstītāju specbalvas.

Svētku atmosfēru palīdzēja uzburt muzikālie priekšnesumi, ko izpildīja Latvijas Zemessardzes koris “Stars”, bērnu ansamblis “Rasa”, Miks Dukurs un šova “X faktors” dalībnieces Nadežda Maņkeviča un Alise Haijima, kā arī jau vairākus gadus uzticamais pasākuma vadītājs un vienlaikus galvenais Ziemassvētku vecītis – Valters Krauze.

Rīgas Starptautiskā Rotari kluba prezidents Kregs Tomsons (Craig Thompson) ir pateicīgs par dalībnieku atbalstu: "Sirsnīgs paldies visiem Ziemassvētku vecīšu skrējiena dalībniekiem, kas vienojās kopējam mērķim un ziedoja bērnu rehabilitācijai! Man bija patiess prieks redzēt tik kuplu dalībnieku skaitu, apvienojot gan lielus, gan mazus labas gribas cilvēkus, gan arī daudzu uzņēmumu komandas. Ikviens no Jums parādīja, ka mēs kopā esam milzīgs spēks, kas, neatsakot palīdzību grūtībās nonākušajiem bērniem, spēj radīt īstu Ziemassvētku brīnumu!

Visu skrējēju saziedotie līdzekļi tiks novirzīti labdarības mērķim – ar organizācijas Ziedot.lv starpniecību nauda tiks izlietota, lai bērni ar kustību traucējumiem varētu saņemt rehabilitācijas kursu ar īpašu iekārtu – gaitas robotu G-EO System rehabilitācijas centrā “Poga”.

Kopumā 10 gadu laikā Ziemassvētku vecīšu skrējiens ir pulcējis jau vairāk nekā 6600 dalībnieku un kopīgi dažādiem labdarības mērķiem, tai skaitā enterālo maisījumu iegādei smagi slimu bērnu dzīvības uzturēšanai, reitterapijas nodarbībām, bāreņu patvēruma nama atbalstam, mobilajam bērnu veselības centram, smagi slimu bērniņu māmiņu atbalstam un bērniem ar kustību traucējiem, dalībnieki ir saziedojuši jau vairāk nekā 115 tūkstošus eiro.