Liepājas interjera muzejs "Hoijeres kundzes viesu nams"

Aicinām iepazīties ar Hoijeres kundzes vēsturisko namu, uzzināt nedzirdētus faktus un plašāk iepazīties ar unikālajiem 17.–20.gs interjera priekšmetiem. Hoijeres viesu nams piedāvā skolēniem izglītojošas un izzinošas nodarbības par 17.–20.gs. dzīvi un tam laikam raksturīgākajiem interjera, sadzīves un mākslas priekšmetiem.

+371 29605223; [email protected]

Koncertzāle "Lielais dzintars"

Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” piedāvā daudzveidīgu un plašu muzikālu kultūras programmu skolēniem, kas tiek atbalstīta caur programmu "Latvijas skolas soma". Tāpat koncertzāle piedāvā ekskursijas gida pavadībā, kuru laikā skolēni ielūkosies vīnogu dārzam līdzīgajā Lielajā zālē un citās koncertu un mākslas telpās, no kurām paveras brīnišķīgs panorāmas skats uz pilsētu.

+371 63424555; [email protected]

Izzinošs piedzīvojums "Siļķu brāķis"

Ekskursijā skolēni varēs uzzināt, kā agrāk notikusi siļķu brāķēšana, kā arī just līdzi kādam jaunam puisim vārdā Vilhelms, kurš tikko uzsācis patstāvīgu dzīvi pilsētā. Tajā tiks apskatīts laika posms no 19. gadsimta beigām un 20. gadsimta sākuma, iezīmējot spilgtākos kultūras notikumus tā brīža Liepājas un Latvijas vēsturē, kā arī vēršot uzmanību uz notiekošo pasaulē. Ekskursija veidota kā aizraujošs un reizē izzinošs piedzīvojums, kas caur stāstu, spēlēm un iesaistošām aktivitātēm palīdz skolēnus ieinteresēt tādos mācību priekšmetos kā sociālās zinības, vēsture, literatūra, ģeogrāfija, kultūra un māksla.

+371 25654578; [email protected]

Zinātnes un izglītības inovāciju centrs ZIIC

Atklāj zinātni taustāmā un uzskatāmā veidā Zinātnes un izglītības inovāciju centra darbības vietā Autoru ielā 4/6. Iespēja izmēģināt vairāk nekā 20 interaktīvus eksponātus, kā arī tādas izglītības tehnoloģijas kā programmvadāmi roboti. Izglītojamo grupām tiek īstenotas STEM un IT jomu izglītojoši praktiskas nodarbības, taču ar iepriekšēju pieteikšanos centrs atvērts ikvienam interesentam, īpaši ģimenēm ar bērniem.

+371 25728867; [email protected]

Zinātnes un izglītības inovāciju centra Dabas māja

Ieraugi tādas dzīvas radības kā Austrālijas audējskudras un Madagaskaras šņācējprusakus Zinātnes un izglītības inovāciju centra Dabas mājā, Zirgu salā 2. Iespēja izzināt vides zinātnes - izglītojamiem caur ar bioloģiju, ekoloģiju un zooloģiju saistītām nodarbībām, taču ar iepriekšēju pieteikšanos centrs atvērts ikvienam interesentam kā individuāliem apmeklētājiem, tā ģimenēm ar bērniem, lai iepazītu interaktīvas instalācijas, kas īstenotas projekta "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā" ietvaros.

+371 26644834; [email protected]

LOC Baseins&Spa

Kurp doties klases ekskursijā? Kā lielisku alternatīvu ierastajiem ekskursiju maršrutiem un apskates vietām, Liepājas Olimpiskais centrs klases kolektīviem piedāvā iespēju atpūsties un izklaidēties Liepājas Olimpiskā centra Baseina un SPA kompleksā. Ieplāno vasarīgu atpūtu jebkurā gadalaikā, jo LOC Baseins&SPA vienmēr ir +32 grādu siltums!

+371 29876501; [email protected]

Piedzīvojums Karostā

Karosta ir daļa no Liepājas, bet reizē – pasaule pati par sevi. Tā ir brīnumaina, paradoksāla un unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī pasaules vēsturē. Karosta ir viens no neparastākajiem objektiem Latvijā. Karostas iepazīšanai piedāvājam ekskursijas pa cietumu, fortiem, ūdenstorni, brīvības cīņu vietām. Šovs Karostas cietumā, "Bēgšana no PSRS" Ziemeļu fortos. Brīvības taka vai velo orientēšanās. Ēdināšana un nakšņošana cietumā. Notikt var viss...

+371 26369470; [email protected]

Liepājas teātris

Ielūkojies Liepājas teātra aizkulisēs! Dodies ekskursijā pa vecākā latviešu teātra aizkulisēm gida pavadībā. Cena: 4 EUR no personas (pedagogam bez maksas).

Skaties Liepājas teātra izrādes! Apmeklē izrādes klātienē vai piedalies attālinātā piedzīvojumā, skatoties tiešsaistes izrādes ZOOM platformā – mācībizrāde "Kā top izrāde?" (4.-12. klasei) un “Sapraši un nesapraši” (1.-5. klasei).

+371 63422121, +371 29165512; [email protected]

Liepājas Leļļu teātris

Ekskursija Liepājas leļļu teātrī atklās leļļu valstības noslēpumus - izrāžu un leļļu tapšanu, Leļļu vadīšanas un citus aktiera profesijas knifus. Iejūties arī Tu aktiera lomā un ielūkojies izrādes tapšanas aizkulisēs! Latvijas Skolas soma piedāvājumā arī virkne Liepājas Leļļu teātra izrāžu un to ierakstu - Ucipuci meklē mājas, Ežumilla. Mežlaumiņa Baigajā biezoknī, Dauka. Labie jautājumi, Mazais cilvēks, Harolds un Pīle, Sarkangalvīte u.c.

+371 26594529; [email protected]

Liepājas muzejs

Liepājas muzeja izglītojošo programmu piedāvājumu veido pastāvīgās nodarbības, kuras ir pieejamas visa gada garumā, kā arī sezonālās un konkrētām mākslas izstādēm izstrādātas nodarbības. Šīs sezonas jaunums – sākoties jaunajam mācību gadam, Liepājas muzejs aicina bērnus un jauniešus izzināt dzelzceļa un ostas vēsturi jaunajā muzejpedagoģijas nodarbībā.

+371 29605223; [email protected]

Amatnieku nams

Amatnieku nams vienkopus pulcē 16 dažādus Kurzemes novada amatniekus, kas ar lielu prieku par savu amatu un tā tradīcijām pastāstīs arī viesiem. Amatnieku darbnīcās iespējams apskatīt gan to, kā uz stellēm top tautas tērpi, gan metāla rotas, keramikas darbi, ādas un dzintara izstrādājumi. Amatnieku namā arī apskatāmas garākās dzintara krelles Latvijā. Tās ir 123 metru garas, 19,5 kilogramu smagas, ar teju 17 000 dzintara gabaliņiem, ko dāvinājuši liepājnieki. Turpat aplūkojami vairāk nekā simts gadus veci un ari tikko darināti tautas tērpi. Iespējams pieteikt arī dažādas darbnīcas.

+371 26541424; [email protected]

Latvijas Kara muzeja vēstures ekspozīcija Liepājā

Karostas objektu vidū Liepājas krasta artilērijas baterija Nr.2 ir joprojām noslēpumainākā vieta Liepājā, kas ir bijusi slēgta 130 gadus. Ekspozīcijā izvietotas Latvijas Kara muzeja vēsturisko fotogrāfiju reprodukcijas par 1. Liepājas kājnieku pulku, 2. Ventspils kājnieku pulku un Kurzemes artilērijas pulku.

+371 25603875

[email protected]

 

Liepājas apkārtne

 

Lauku maizes ceptuve “Ievlejas”

Lauku maizes ceptuvē “Ievlejas” variet uzzināt, kā top maize, iemēģināt roku mīklas mīcīšanā un kukulīša gatavošanā paši, pie tējas krūzes nobaudīt ceptuves gardumus, kā arī iet rotaļās ar kādu pasaku tēlu. Kamēr maizīte cepas, ir iespēja iepazīt senos darbarīkus.

“Ievlejas”, Sakas pagasts, Dienvidkurzemes novads

+371 29124128; [email protected]

Pāvilostas novadpētniecības muzejs

Pāvilostas novadpētniecības muzejs piedāvā 3 interaktīvās ekspozīcijās apmeklētājiem iepazīt Pāvilostu, tās vēsturi un laiku, kad Pāvilosta bija Slēgtā zona. Skolēnu grupām piedāvājumā arī mezglu siešanas un tīklu lāpīšanas meistarklases. Aizraujošs piedzīvojums būs 3D brilles, ar kurām iespēja vērot zveju jūrā. Papildus muzeja apmeklējumam aicinām izbraukt ar kuģīti pa Sakas upi vai mierīgākos vējos arī jūrā.

Dzintaru iela 1, Pāvilosta, Dienvidkurzemes novads

+371 63498276, +371 29226273; [email protected]

Sajūtu labirints “Saules taka” un Rucavas hidrometeoroloģiskā novērojumu stacija

Labirints  ir viens no cilvēces senākajiem simboliem, tā pirmsākums varētu būt pirms 3000 gadiem. Staigājot pa labirintu ir iespēja gūt pirmos impulsus, lai turpinātu meklējumus. Pie sevis. Ceļš pa labirintu ir attīrīšanās, iekšēja atbrīvošanās  no ikdienas rūpēm un raizēm, kas rada sasprindzinājumu un liedz ieklausīties sevī. Centrs - apskaidrība. Labirints apmeklējams bez iepriekšējas pieteikšanās. Blakus labirintam atrodas Rucavas meteoroloģisko novērojumu stacija, kuras apmeklējums jāpiesaka iepriekš.

"Zvirbuļi", Rucavas pagasts, Dienvidkurzemes novads

+371 26830634

Mini ZOO “Atomi”

Mini zoo liek iepazīt un izjust lauku dzīvi. Šajā zoo ir iespēja iepazīt visdažādākos un neparastākos dzīvniekus - govis, aitas, zīda vistas, Indijas skrējējpīles, zelta fazānus, tītarus, pīles, Indijas pāvus. Ir iespēja satikt arī Āfrikas strausu pāri Anci un Kleo, Austrālijas emu Emīlu un vēl daudz citus.

"Atomi" , Grīnvalti, Nīcas pagasts, Dienvidkurzemes novads

+371 25560040; https://atomi.lv/zooseta/

Nenovērtēto lietu muzejs

Vai zini, ka ir lietas, kas no atkritumu grēdām nonāk muzejā? Tie ir gan senatnīgi mājsaimniecības priekšmeti, gan savdabīgas un vērtīgas lietas, kas  izceltas no atkritumu grēdām, rūpīgi spodrinātas un saglabātas. Tās ir lietas, par kuru pielietojumu zina tikai vecmāmiņas. 

Muzejs iekārtots SIA “Liepājas RAS” administrācijas ēkā. Eksponāti sakārtoti pastāvīgā ekspozīcijā un tos var apskatīt uzņēmuma apmeklētāji.

Muzeja apmeklējums ir bezmaksas, ekskursijas jāiesaka iepriekš.

Ķīvītes, Grobiņas pagasts, Dienvidkurzemes novads

+371 63459097

Jura staļļi

Atpūtas komplekss “Jura staļļi” piedāvā pavadīt laiku aktīvi un izzinoši. Ir iespēja iepazīt dižciltīgāko no dzīvniekiem – zirgu, vizināties zirga pajūgā. Drosminiekiem tiek piedāvāta iespēja izmēģināt savus spēkus gaisa trošu atrakcijā “Spārnotais zirgs”. Ir iespēja, vienojoties ar saimniekiem, paēst “Ivetas ķēķī” pagatavotās pusdienas vai labiekārtotā piknika vietā apēst līdzpaņemtās maizītes.  

“Kapeļkalēji”, Robežnieki, Grobiņas pagasts, Dienvidkurzemes novads

+371 29359778

Durbes muzejs

Muzejs ir iekārtots Latvijas Republikas pirmā ārlietu ministra Z. A. Meierovica dzimtajā mājā. Pastāvīgas un mainīgas ekspozīcijas par slavenu personību dzīves līkločiem Durbē un ar pilsētas vārdu saistītiem vēsturiskiem notikumiem.

Raiņa iela 17, Durbe, Dienvidkurzemes novads

+371 28677141

Cīravas mežaparks

Lēnu pastaigu, skaistu dabas skatu, kā arī aktīvākas atpūtas cienītājiem Cīravas Mežaparkā ( ~ 85 ha) ir izveidotas labiekārtotas 5 pastaigu takas. Lielākā daļa taku ved gar Durbes upes krastiem, atklājot skatam daudzos upes līkumus un bebru radītos darbus, skābaržu, bērzu, apšu un priežu audzes.

Cīrava, Dienvidkurzemes novads

+371 28617307; [email protected]

"Rūķu šeptes Brīnummežā"

Šī noslēpumainā vieta aicina izzināt dažādus noslēpumus, radoši un sportiski izkustēties, kā arī doties dārgumu meklējumos! Šī ir vieta, kur iespējams jebkas! Piemērots pirmsskolas vecāko grupiņu un sākumskolas klašu bērniem.

"Dižozoli" , Priekules pagasts, Dienvidkurzemes novads

+371 26260526

Keramikas darbnīca “Virzas”

Aicinām izmēģināt roku gan pie podnieka virpas, ģipša formiņām, gan vienkārši izveidot interesantas lietas. Darbošanās ilgums līdz 2 stundām, pēc spraigā darba iespējams atpūsties pie ugunskura un apskatīt tuvējo Paplakas apkārtni.

"Virzas" , Paplaka, Virgas pagasts, Dienvidkurzemes novads

+371 26534381, [email protected]

Embūtes dabas parks

Viena no skaistākajām un noslēpumainākajām vietām Kurzemē. Šeit īpašs šarms ir rudenī, kad ik uz soļa vari sajusties kā esot Siguldā. Taku iespējams iziet gida pavadībā un uzzināt daudz jauna.

Embūte, Embūtes pagasts, Dienvidkurzemes novads

+371 26632134

Mākslas parks Aizputē

Dabas parks ar retu augu kolekciju, kas papildināts ar Ģirta Brumsona mākslas darbiem un mazajām arhitektoniskām formām.

Individuāls parka apmeklējums ir bezmaksas un bez iepriekšējas pieteikšanās. Iepriekš piesakot, ir iespējams apskatīt blakus esošo mākslinieka privāto rezidenci, interesanto daiļdārzu un mākslinieka darbnīcu. Ekskursijas garums līdz 1 st.

Cena: 2 EUR no personas (minimālais apmeklētāju skaits 5 cilvēki)

Aizpute, Dienvidkurzemes novads

+371 26892701, [email protected]