Šīs idejas atbalstītāji uzskata, ka pirmsskolas mācību iestāžu kolektīviem dzimuma ziņā ir jābūt līdzsvarotiem, un situācija, kad bērnudārzos dominē sievietes, atstāj negatīvu iespaidu uz bērnu audzināšanu, vēsta interneta ziņu vietne The Local. Abās valstīs bērnudārzu audzinātāju profesija vīriešiem gan nešķiet īpaši prestiža, arī algu ziņā tā zaudē konkurenci citām profesijām.
Austrijā un Šveicē meklē vīriešus - bērnudārzu audzinātājus

"Ir ļoti svarīgi, lai zēni un meitenes, kuri apmeklē bērnudārzus, varētu kontaktēties ar abu dzimumu pārstāvjiem," paziņojot par jauno programmu, sacījusi Austrijas ģimenes lietu ministre Sofija Karmazina (Sophie Karmasin). Viņa piebildusi, ka pašlaik tikai 0,8% no bērnudārzu darbiniekiem ir vīrieši. Valdība nākamgad atvēlējusi 305 miljonus eiro, lai uzlabotu bērnu aprūpi, un ministre sacījusi, ka daļa no šīs summas tiks izmantota, lai darbam bērnudārzos piesaistītu vairāk vīriešu. Viens no pirmajiem soļiem būšot lielāka atalgojuma noteikšana bērnudārzu audzinātājiem, lai gan konkrēts algas apmērs pašlaik netiek atklāts. Tāpat ministre atgādinājusi, ka Austrijā vīriešiem, kuri nedien armijā, jāveic sabiedriskie darbi, tādēļ, iespējams, lielāks skaits vīriešu tiks norīkoti darbā bērnudārzos, lai paši pārliecinātos, ka šī profesija ir gana interesanta. The Local ne bez ironijas piebilst, ka, reklamējot profesiju, var atgādināt arī par 1991. gadā uzņemto filmu Bērnudārza policists (Kindergarten Cop), kur galvenajā lomā filmējās Austrijā dzimušais Arnolds Švarcenegers (Arnold Schwarzenegger).
Līdzīgas idejas virmo arī Austrijas kaimiņvalstī Šveicē, kur kampaņu par vīriešu piesaistīšanu darbam bērnudārzos izvērsusi organizācija Kibesuisse, kas apvieno bērnu aprūpes centrus. Statistika liecina, ka Šveicē situācija šajā ziņā jau pašlaik ir labāka, nekā Austrijā, jo starp bērnudārzu darbiniekiem ir gandrīz 8% vīriešu. Tomēr beidzamajā laikā stiprā dzimuma pārstāvji nesteidzas pieteikties darbā, un brīvu vakanču ir ļoti daudz. Laikraksts 20 Minutes vēsta, ka par savu mērķa grupu Kibesuisse uzskata Šveicē dzīvojošos ārzemniekus, kā arī ārvalstu pilsoņus, kas dzīvo netālu no Šveices robežas, piemēram, Vācijā vai Francijā. Cīrihes bērnudārzi pagājušogad pēc intensīvas kampaņas Vācijā pieņēmuši darbā vairākus simtus Vācijas pilsoņu. Tomēr The Local atgādina, ka šogad Šveicē notikušajā referendumā tika pieņemts lēmums noteikt kvotas ieceļotājiem no ES valstīm, tādēļ idejas realizēšana var būt apgrūtināta.
Kibesuisse darbiniece Stefānija Noksa (Stefanie Knocks) atzinusi, ka vīriešu piesaistīšana darbam bērnudārzos ir sarežģīta. "Pirmais iemesls ir zemās algas, taču nedrīkst aizmirst arī to, ka šī profesija ir ļoti nogurdinoša - gan fiziskā, gan garīgā ziņā," viņa sacījusi. Jāpiebilst, ka pašlaik Šveicē bērnudārza audzinātāji vidēji saņem no 3900 līdz 4300 frankiem (3200 līdz 3500 eiro) mēnesī, tiesa, pirms nodokļu nomaksas. Vīrieši šo profesiju nelabprāt izvēlas arī tādēļ, ka tai nav augsts prestižs un paziņas viņus varētu izsmiet. Kibesuisse direktore Nadīne Hoha (Nadine Hoch) arī piebildusi, ka sabiedrība diemžēl ir dažādu aizspriedumu varā un vīrieši, kas strādā ar bērniem, bieži vien tiek uzskatīti par potenciāliem seksuāliem agresoriem.