PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2025. gada 12. maijs

Ina, Ināra, Inārs, Valija

8490.jpeg
Foto: stockbroker / 123RF
Spānijas socioloģisko pētījumu kompānija Adecco aptaujājusi vairāk nekā 1700 bērnus vecumā no četriem līdz 16 gadiem, lai noskaidrotu, par ko viņi vēlas kļūt, kad izaugs. 

Tas, ka lielākā daļa zēnu grib kļūt par profesionāliem futbolistiem, nav nekāds brīnums, taču pārsteigumu aptaujas rīkotājiem sagādājis lielais skaits meiteņu, kuras vēlas kļūt par skolotājām. Interneta ziņu vietne The Local atgādina, ka ekonomiskās krīzes dēļ Spānijā ievērojami samazināti izglītībai atvēlētie līdzekļi, un skolotāji nereti sūdzas par darba apstākļu pasliktināšanos.

Meiteņu vidū skolotājas profesiju par labāko nākotnes nodarbi uzskata aptuveni 22,3% aptaujāto. 11,8% meiteņu pavēstījušas, ka viņas labprāt rūpētos par dzīvniekiem, kļūstot par veterinārārstēm vai zooloģisko dārzu un dabas parku darbiniecēm. Savukārt 10% aptaujāto pievilcīga likusies mediķa profesija. 21% zēnu pavēstījuši, ka viņi vēlas sekot tādu futbola superzvaigžņu kā Krištianu Ronaldu (Cristiano Ronaldo) un Lionela Mesi (Lionel Messi) piemēram. Zēnu vidū populāras ir arī pētnieku un piedzīvojumu meklētāju profesijas. Interesanti, ka tikai 4,4% pavēstījuši, ka viņi savu nākotni saista ar darbošanos politikā un valsts pārvaldē.

Spāņu skolēniem uzdoti arī jautājumi par viņu vecāku darbu. Lai gan vairāk nekā 80% no aptaujātajiem uzskata, ka vecākiem patīk tas, ar ko viņi nodarbojas, tikai 4,3% pavēstījuši, ka būtu gatavi izvēlēties to pašu profesiju, kurā strādā tēvs vai māte. Jāpiebilst, ka šis jautājums bija sāpīgs aptuveni 17% no aptaujātajiem, kuriem nācās atzīt, ka vismaz viens no viņa vecākiem ir bezdarbnieks.

Aptaujas rezultāti liecina, ka spāņu jaunās paaudzes pārstāvji vēlas paši uzņemties atbildību par savu nākotni. 61,2% pavēstījuši, ka ir gatavi kļūt par uzņēmumu vadītājiem vai uzņēmējiem, lai gan labi apzinās, ka tas nozīmē ilgākas darba stundas un lielāku atbildību. Zīmīgi, ka vairāk nekā trešdaļa bērnu par nākotnes darba svarīgāko aspektu uzskata tā pievilcību, bet tikai mazliet vairāk nekā 12% pirmajā vietā likuši augstu atalgojumu.