PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Marija, Marika, Marina

27790717304_c28c7de43a_o.jpg
Foto: Photo: Andrej Klizan
Kļūstot par Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātņu prorektori, darbu Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) atstās ilggadējā valsts sekretāra vietniece, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa.

Otrdien A.Kiopu amatā apstiprināja augstskolas Senāts. Pagājušā gada beigās RSU izsludinātajā konkursā uz augstskolas zinātņu prorektora amatu pieteicās septiņi kandidāti no Latvijas un ārvalstīm. A.Kiopa par zinātņu prorektori tika izvēlēta, izturot četras atlases kārtas.

A.Kiopa sacīja, ka šis konkurss bija iespēja, kas bija jāizmanto, domājot par personīgo attīstību, kā arī jauniem izaicinājumiem.

A.Kiopa RSU zinātņu prorektores amata pienākumus varētu sākt pildīt 1.jūlijā, līdz tam laikam noslēdzot IZM sāktos projektus, tostarp jautājumu par Valsts pētījumu programmām, kā arī Pasaules zinātnieku kongresu.

A.Kiopa uzsvēra, ka departamentā paliek spēcīga zinošu cilvēku komanda, no kuras turpmāk arī varētu izvēlēties nākamo departamenta vadītāju. Viņa pauda gandarījumu ar līdz šim paveikto valsts sekretāres vietnieces un departamenta direktores amatā, uzsverot, ka arī pieteikšanās amatam IZM savulaik bijusi iespēja, ko nedrīkstot neizmantot.

RSU zinātņu prorektora amatā A.Kiopa mēģinās veicināt zinātnes apjoma palielināšanos, sekmējot zinātnisko publikāciju skaita pieaugumu, atbalstu akadēmiskajam personālam, kā arī studentu iesaisti pētnieciskajā darbā.

RSU Senāts šodien arī apstiprināja rektora Aigara Pētersona piedāvāto prorektoru komandu un ierosinātās izmaiņas augstskolas struktūrā, kas stāsies spēkā šī gada 1.februārī.

Jaunā RSU struktūrshēma ietvers četras pārvaldes, katru no kurām vadīs attiecīgās jomas prorektors. Administrācijas un attīstības prorektors būs Toms Baumanis (iepriekš - attīstības prorektors), studiju prorektore Tatjana Koķe (iepriekš - mācību prorektore), veselības studiju prorektors būs Guntis Bahs (iepriekš - Medicīnas fakultātes dekāns), bet zinātņu prorektore būs A.Kiopa.

A.Kiopa darbu IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta vadītājas amatā sāka 2013.gada maijā, informē aģentūra LETA.

Viņa ir ieguvusi filozofijas zinātņu doktora grādu Džordžijas Tehnoloģiju institūtā ASV. Viņas specializācija ir zinātnes un tehnoloģiju politika. Sirakūzu Universitātes Maksvela Pilsonības lietu skolā viņa ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā. Savukārt Latvijas Universitātē iegūts Politikas zinātņu maģistra grāds, bet Rīgas Tehniskajā universitātē - inženierzinātņu bakalaura grāds.

Līdz darbam IZM A.Kiopa strādājusi dažādos zinātnes politikas programmu un zinātniskās darbības rezultātu izvērtēšanas projektos ASV, Eiropas Komisijas finansētā zinātnes darbaspēka izpētes projektā Liverpūles Universitātē, Apvienotajā Karalistē. Viņa ir vairāku zinātnisko publikāciju autore. Tāpat Latvijā A.Kiopa strādājusi Finanšu ministrijā un Valsts kancelejā, kur vadīja valsts pārvaldes kapacitātes stiprināšanas projektus, savukārt Valsts Jaunatnes iniciatīvu centrā bijusi direktora vietniece starptautisko attiecību jautājumos.