PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. jūlijs

Meldra, Meldris, Melisa

12267.jpeg
Foto: Pexels
Latvijas vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu un mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēni tiek aicināti pieteikties sestajam Latvijas Kultūras kanona konkursam.

Konkursā jauniešiem būs iespēja veidot kultūras kanona mājaslapu un Latvijas valsts simtgadei veltītu mediju saturu.

Jau sesto gadu Latvijas Kultūras akadēmija sniedz vidusskolas vecuma jauniešiem iespēju līdzdarboties kultūras mantojuma popularizēšanā un komunikācijā, organizējot Latvijas Kultūras kanona konkursu. Ik gadu konkursa tēma tiek mainīta, piedāvājot skolēniem dažādus ar kultūras aktualitātēm, kultūras mantojumu, tradīcijām un Latvijas Kultūras kanonu saistītus uzdevumus. Šogad konkurss sevi piesaka ar moto „Kultūras kanona stāsti, ziņas un vēstis Latvijas cilvēkiem nākamajā simtgadē", kā rezultātu paredzot jaunu kultūras kanona mājaslapai un Latvijas simtgadei veltītu mediju saturu.

Konkurss tradicionāli norisinās trīs kārtās. Pirmā kārta visos Latvijas reģionos notiks novembra trešajā nedēļā (13.-17.novembris). Tajā komandām būs jāiepazīstas ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas atjaunoto Latvijas Kultūras kanona mājaslapu, jāizvēlas viena vērtība/kultūras artefakts, jāveic tā padziļināta izpēte, lai radītu savu piedāvājumu kanona mājaslapas papildināšanai. Katrā reģionā tiks izvēlētas divas labākas komandas, kas piedalīsies konkursa otrajā un trešajā kārtā. Otrā kārta būs seminārs, kurā  skolēni apgūs mediju satura izstrādes pamatprincipus. Savukārt janvārī, kad norisināsies konkursa fināls, komandas klātienē saņems uzdevumu, kas testēs finālistu erudīciju Latvijas kultūras kanona kontekstā. Tas paredzēs ar kultūras mantojumu un Latvijas kultūras kanonu saistītu mediju satura izstrādi konkrētam medijam ar konkrētu vēstījumu Latvijas simtgades un Eiropas kultūras mantojuma gada kontekstā.

Lai pieteiktos konkursam, jānokomplektē komanda  trīs skolēnu un viena skolotāja sastāvā  un līdz 2017. gada 1. novembrim jāaizpilda pieteikuma forma tiešsaistē.