PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

9736.jpeg
Foto: gyso4ka / 123RF
Lai izglītotu un informētu sabiedrību par meža nozari un tās lielo nozīmi Latvijā, SIA Rīgas meži īsteno vides izglītības projektu Zaļā klase. 

Projekta mērķis ir sniegt zināšanas skolu jaunatnei un citiem interesentiem par to, kas ir mežs, ko tas dod sabiedrībai un ko sabiedrība var dot mežam. Zaļā klase piedāvā iepazīties un apskatīt dabā visu meža un koksnes attīstības ciklu no sēklas līdz zāģmateriālam.

Projekts Zaļā klase tiek īstenots vairākos posmos SIA Rīgas meži Daugavas mežniecības teritorijā Ogres pusē.

Atrašanās vieta: Daugavas mežniecība (Kranciema iela 3, Ogre, LV-5001).

Daugavas mežniecības ēkā ir iespēja iepazīties ar meža apsaimniekošanas ciklu no jauno kociņu iestādīšanas līdz ražas novākšanai brīdī, kad mežs ir pieaudzis. Te var uzzināt, kāds ir mežniecības darbs, kādi ir mežziņu pienākumi un kā ikdienā strādā mežsargi.

SIA Rīgas meži Ogres briežu dārzā iespējams iepazīties ar dažādiem meža augšanas tipiem, iepazīt un atpazīt dažādus meža augus un dzīvniekus, kā arī salīdzināt dažāda vecuma mežaudzes.

Uzņēmuma kokaudzētavā Norupe var redzēt, kā tiek audzēti sēklas koki, kā tiek sēti, audzēti un aprūpēti jaunie koku stādi, ar ko tiek apstādīti izcirtumi.

Savukārt turpat blakus esošajā kokzāģētavā Norupe var iepazīt koksnes pārstrādes procesu, caur stikla sienu vērojot baļķu pārtapšanu apstrādātos dēļos.

Aicinām skolotājus un skolēnus braukt ciemos ekskursijā vai dabas zinību apguves ietvaros un izzināt mežu, kā arī piedāvājam vidusskolēniem izstrādāt savus projektus vai zinātniski pētnieciskos darbus!

Lai uzzinātu papildu informāciju un pieteiktos ekskursijām, sazinieties ar  SIA Rīgas meži projektu vadītāju Fēliksu Svirski, sūtot e-pastu [email protected] vai zvanot tel. nr. 29357566.

Plašāka informācija par programmu un ekskursiju iespējām - mājaslapā