PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

10122.jpeg
Foto: Publicitātes foto.
Jau šodien, 9.maijā, notiek ikgadējais "Eiropas eksāmens", kurā ir aicināts piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs. Tradicionāli eksāmens notiek Eiropas dienā.

Eksāmens notiek tiešsaistē un šogad tā kārtošanai jau pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – vairāk nekā 7500 dalībnieku! Aicinām ikvienu uzzināt ko jaunu, pārbaudīt savas zināšanas un pievienoties!

Šodien no plkst. 8:00 līdz 21:00 mājaslapā www.esmaja.lv ikviens aicināts piedalīties zināšanu pārbaudē par Eiropas Savienību. Pēc eksāmena katrs  saņems gan apliecinājumu un informāciju par iegūto punktu skaitu, gan, uzrādot labākos rezultātus, tiks arī pie vērtīgām balvām. Eksāmenā ir 30 jautājumi par mums pašiem – dzīvi Eiropas Savienībā, mūsu tiesībām, pienākumiem, ieguvumiem un iespējām. Balvās – lidojumi ar gaisa balonu, lidojumi vēja tunelī un nobraucieni ar vasaras bobu Siguldā. 

Eksāmenu iespējams kārtot arī tad, ja iepriekš neesat tam pieteicies – nepieciešams tikai dators, kāda mobilā ierīce ar pieslēgumu internetam un,  ieejot mājaslapā, var sākt dalību eksāmenā. "Eiropas eksāmenu" organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā. 2016. gads ir trešais gads, kad notiek "Eiropas eksāmens", pērn tajā piedalījās vairāk nekā 5000 dalībnieku.

Lai sagatavotos dalībai "Eiropas eksāmenā" vai vienkārši uzzinātu par dzīvi Eiropā ko jaunu, iespējams izmantot sagatavotos mācību materiālus vietnē www.esmaja.lv. Tajos iekļauta informācija par ES vēsturi, eirozonas izveidi, Latvijas dalību ES u. c. tēmām.

Īpašas balvas saņems arī 3 aktīvākās Latvijas pilsētas, tāpēc piedalies un aicini arī citus piedalīties! 

Aicinām uzzināt sīkāk un piedalīties Eiropas eksāmenā šodien, 9.maijā, no plkst. 8:00 līdz 21:00!