PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 18. jūnijs

Alberts, Madis

Apbalvoti konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2021” laureāti
Apbalvoti konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2021” laureāti
Foto: IZM
28. decembrī konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2021” apbalvošanas ceremonijā tika sumināti vienpadsmit laureāti no visas Latvijas. Par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā tika izteikta atzinība pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, jauniešu centriem, kā arī jaunatnes organizācijām un biedrībām, kas veic darbu ar jaunatni.

Nominācijā “Labākais starts” tika izvirzītas personas, kuras uzsākušas veikt darbu ar jaunatni pēdējo divu gadu laikā. Šajā nominācijā laurus plūca Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centra jaunatnes lietu speciāliste Solvita Vigule.

Nominācijā “Straujākais lēciens” tika izvirzītas jaunatnes organizācijas, biedrības un nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni, un pēdējo divu gadu laikā piedzīvojuši īpašu izaugsmi. Nominācijas laureāts ir biedrība “Attīstības platforma YOU+”.

Nominācijā “Līdzdalības stiprinātājs” tika izvirzītas pašvaldības, jaunatnes organizācijas, biedrības un nodibinājumi, kas veic darbu ar jaunatni, un var lepoties ar plašu pieredzi darba ar jaunatni veikšanā. Par laureātu pašvaldību kategorijā kļuva Talsu novada pašvaldība. Nacionāla mēroga biedrību un nodibinājumu kategorijā uzvarēja biedrība “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”, savukārt vietēja mēroga biedrību un nodibinājumu kategorijā uzvarēja Alsungas jauniešu biedrība “Liepu ielas radošais kvartāls”.

Nominācijā “Iedvesmas dzirksts” tika izvirzītas darbā ar jaunatni iesaistītas personas ar plašu pieredzi un iesaisti jaunatnes politikas veidošanā. Šajā nominācijā tika apbalvoti trīs jaunatnes darba veicēji: Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra jaunatnes darbinieks Adrians Dravnieks, kurš ir arī Kuldīgas aktīvo jauniešu biedrības “Sprādziens” dalībnieks, Saldus bērnu un jaunatnes centra direktora vietniece jaunatnes jomā Laura Ūžele un Upesgrīvas mazpulka vadītāja Arita Andendorfa.

Nominācijā “Veiksmīgākais projekts” tika izvirzīti pasākumi, projekti un aktivitāšu cikli darbā ar jaunatni, kas devuši īpašu pievienoto vērtību jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai. Šajā nominācijā tika apbalvota Dobeles novada pašvaldība par īstenoto projektu “TAD tālāk kopā”.

Nominācijā “Jauniešiem draudzīga  vide” tika izvirzīti jauniešu centri un telpas jauniešiem, kur jaunieši var kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, gūt atbalstu un darboties pilsoniskās līdzdalības aktivitātēs. Šajā nominācijā tika apbalvots Dienvidkurzemes novada Nīcas jauniešu centrs.

Nominācijas “Pašvaldība jaunietim” uzvarētājs tika noteikts interneta balsojumā. Šajā nominācijā tika sumināta Jūrmalas pilsētas pašvaldība

Apbalvošanas ceremonijā Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece pateicās jauniešiem un darba ar jaunatnes veicējiem par paveikto, sveica laureātus un atzīmēja, ka 2022. ir pasludināts par Eiropas Jaunatnes gadu, mudinot izmantot nākamā gada iespējas, lai palīdzētu jauniešiem tikt galā ar grūtībām, kuras nesusi pandēmija.

Konkursu “Labākais darbā ar jaunatni 2021” un apbalvošanas ceremoniju organizēja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi, Latvijas Pašvaldību savienību un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru.