PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 20. aprīlis

Mirta, Ziedīte

6603.jpeg
Foto: idambeer / 123RF
Madonas vakara un neklātienes vidusskolu pievienos Madonas pilsētas vidusskolai, šonedēļ lēmuši Madonas novada domes deputāti.

Madonas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne paskaidroja, ka lēmums pieņemts nelielā skolēnu skaita dēļ un tādēļ, lai pedagogiem varētu nodrošināt lielākas algas, jo šobrīd skolai nepietiek līdzekļu gan atlīdzības celšanai, gan administrācijas uzturēšanai.

Tāpat S.Seržāne informēja, ka vakarskolas direktore šī mācību gada nogalē izlēmusi beigt savas profesionālās gaitas, kas arī kalpo kā iegansts abu izglītības iestāžu juridiskai apvienošanai.

Patlaban Madonas vakara un neklātienes vidusskolu apmeklē ap 50 bērnu, taču skolas audzēkņi pārmaiņas asi neizjutīs, jo izglītības iestāde jau tagad atrodas Madonas pilsētas vidusskolas telpās un jauniešus apmāca tās pedagogi. Mācības notiek divas reizes nedēļā, informē aģentūra LETA.

Pētījuma "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" autori Madonas novada pašvaldībai ieteikuši attīstīt pilsētā esošo vidusskolu un ģimnāziju, bet par pamatskolu rekomendējuši pārveidot Ļaudonas vidusskolu nelielā audzēkņu skaita un zemā obligāto centralizēto eksāmenu indeksa dēļ.