Latvijas informātikas olimpiāde ir algoritmu programmēšanas sacensības, kurās šogad novadu atlasē jaunākajā (8.-10.klašu) grupā 150 skolēnu konkurencē augstāko punktu skaitu - 300 - ieguva Jegors Baļzins no Rīgas 10. vidusskolas. Otro un trešo augstāko punktu skaitu ieguva attiecīgi Matīss Kristiņš (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija) un Sandra Siliņa (Cēsu Valsts ģimnāzija).

Vecākajā (11.-12.klašu) grupā sacentās 189 skolēni. Pirmo vietu izcīnīja Iļja Čaikovskis (Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas vidusskola PREMJERS), otro vietu ieguva Roberts Leonārs Svarinskis (Jūrmalas Valsts ģimnāzija), bet trešo vietu izcīnīja pērnā gada uzvarētājs jaunākajā grupā – Eduards Gaņkins (Rīgas 88. vidusskola). Ar rezultātiem var iepazīties olimpiādes mājaslapā.

“Jau otro gadu ir vērojams dalībnieku skaita pieaugums informātikas olimpiādēs: ja pērn kopējais skaits pieauga par 26%, tad šogad – par 22%. Īpašs prieks, ka aizvadītajā olimpiādē piedalījās 49 programmētājas, turklāt vairākas no viņām uzrādīja ļoti augstvērtīgus rezultātus. Ļoti ceru, ka nākotnē arvien vairāk jaunietes izvēlēsies savu nākotnes karjeru saistīt ar eksaktajām zinātnēm,” uzsver Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Latvijas informātikas olimpiādes novadu sacensības tradicionāli notika tiešsaistē, izmantojot viena no olimpiādes organizētāju – Latvijas Universitātes (LU) Matemātikas un informātikas institūta - serverus. Uzdevumu sagatavošanā un testēšanas sistēmas pārraudzīšanā bez institūta speciālistiem piedalījās arī pieredzējušie kolēģi no SIA "Progmeistars" un "Tom Sawyer Software Latvia", kā arī bijušie olimpieši – LU studenti.

Labāko rezultātu guvēji no 28. februāra līdz 2. martam tiksies Latvijas informātikas olimpiādes finālā Valmierā, kur nopietnās algoritmu programmēšanas cīņās zinošākie iegūs iespēju piedalīties Baltijas informātikas olimpiādē Stokholmā, Zviedrijā (27. aprīlis līdz 1. maijs), bet septembrī labākie jaunie programmētāji dosies Vispasaules informātikas olimpiādi Japānā.