Šī gada Atvērto durvju dienas caurvij tēma “Brīvība”, kas saskan ar Latvijas valsts simtgades programmā doto atslēgas vārdu 2020. gadam. Pirms 100 gadiem, 1920. gadā, atbrīvotajā Latvijā sanāca Satversmes sapulce un par pirmo Valsts prezidentu ievēlēja Jāni Čaksti. Atceroties par šiem notikumiem, jaunieši tiek mudināti uzzināt un izprast, kādas brīvības savā valstī mums katram dotas šodien un kā tās ikdienā iespējo valsts pārvalde.

Atvērto durvju dienu laikā jauniešiem būs iespējas uzzināt gan par valsts pārvaldes darba atbildīgajām, gan aizraujošajām pusēm. Aktivitāšu izvēle, gluži tāpat kā darbs valsts iestādēs, būs ļoti plaša – no iespējas pētīt dokumentus un ielūkoties noziegumu izmeklēšanā līdz pat sportiskiem izaicinājumam tieslietu iestādēs un ugunsdzēsēju tehnikas iepazīšanai.

Pērn Atvērto durvju dienu laikā dažādās ekskursijās, radošajos pasākumos, izstādēs, konkursos un citās aktivitātēs piedalījās gandrīz 7000 bērnu, jauniešu un citu interesentu. Arī šogad jauniešiem piedāvāts gana plašs pasākumu klāsts, no kā izvēlēties sev aktuālāko un interesantāko. 

Plašāka informācija par iestāžu norisēm, kā arī pieteikšanās kārtība pieejama pasākuma mājaslapā atvertodurvjudiena.lv. Pasākumi sakārtoti atbilstoši tēmām – kultūra, vides aizsardzība, izglītība un zinātne, drošība un citas jomas. Tāpat apmeklējamos pasākumus var izvēlēties atbilstoši reģioniem, kuros tie notiek – viss pārredzami apskatāms interaktīvā kartē. Katrā pievienotajā iestādē pieejamais vietu skaits ir ierobežots, tādēļ aicinām pieteikties savlaicīgi.

Informāciju par pasākumiem var meklēt arī sociālajos tīklos pie tēmtura #AtvērtāPārvalde.

Valsts kanceleja Atvērto durvju dienu iniciatīvu vada kopš 2011. gada, un ik gadu tā gūst plašu atsaucību gan no valsts iestāžu, gan apmeklētāju puses.