PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Eduards, Edvards, Varis

11007.jpeg
Foto: william87 / 123RF
Augstākās izglītības padome (AIP) devusi zaļo gaismu jauna studiju virziena izveidošanai Latvijas Universitātē (LU). 

LU plāno atvērt jaunu studiju virzienu "Viesnīcu un restorānu serviss, tūrisma un atpūtas organizācija". Saņemot AIP akceptu, jauna studiju virziena izveides projekts būs jāvērtē Ministru kabinetam, stāsta AIP pārstāve Inga Vanaga.

Kā pastāstīja LU pārstāve Evija Ansonska, LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē plānots realizēt starpdisciplināras studiju programmas - otrā līmeņa profesionālo augstākās izglītības bakalaura studiju programmu "Tūrisma, viesmīlības un labjūtes pakalpojumu vadība", kurā tiek iegūts profesionālais bakalaura grāds tūrisma un viesmīlības pakalpojumu vadībā, un maģistra studiju programmu "Starptautiskā tūrisma vadība", kurā varēs iegūt sociālo zinātņu maģistra grādu tūrisma vadībā.

Programmas iecerēts realizēt gan latviešu, gan angļu valodā, lai Latvijas un ārvalstu studentiem piedāvātu kvalitatīvu augstāko izglītību tūrisma un viesmīlības pakalpojumu vadībā. Pirmos studentus plānots uzņemt 2017./2018.gada ziemas uzņemšanā.

Kā skaidroja E.Ansonska, iecerēts, ka virziena un programmu sekmīgai realizācijai tiks izveidota LU mācību viesnīca, kura vienlaikus būs mācību bāze - prakses vieta studentiem un darbosies kā pilnvērtīga viesnīca Rīgas viesiem, informē aģentūra LETA.

Studiju virziena un secīgi studiju programmu izstrādē sadarbojušies LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte, Medicīnas fakultāte, Fizikas un matemātikas fakultāte, kā arī LU pārraudzībā esošās aģentūras - LU Paula Stradiņa medicīnas koledža un LU Rīgas medicīnas koledža, kā arī citas LU struktūrvienības. Lai nodrošinātu studiju virziena un programmu atbilstību aktuālajām un nākotnes darba tirgus prasībām, izstrādes procesā iesaistītas profesionālās nozares organizācijas, kas apvieno lielākos tūrisma, viesmīlības un labjūtes pakalpojumu jomā strādājošos komersantus. Savukārt, lai nodrošinātu Latvijas tūrisma nozares ilgtspējīgu attīstību, notiek sadarbība ar valsts un pašvaldību iestādēm un organizācijām, tajā skaitā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamentu, kas realizē valsts politiku tūrisma jomā.

E.Ansonska norādīja, ka LU ir labākā vieta šādu programmu realizācijai, jo LU un koledžu infrastruktūra un materiāli tehniskā bāze ir viena no labākajām Baltijā, bet LU docētāji un pētnieki ir starptautiski atzīti eksperti tūrisma, viesmīlības un labjūtes jomā, tāpēc LU un LU medicīnas koledžās ir koncentrēta Latvijā unikāla ekspertīze šāda virziena atvēršanai un sekmīgai attīstībai.