PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 21. maijs

Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

9612.jpeg
Foto: vadimgozhda / 123RF
Aizvadītā gada nogalē Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) saņēma licenci jaunajai maģistra studiju programmai Lauksaimniecības un pārtikas biznesa vadīšana, ko varēs apgūt trijās Baltijas augstskolās - LLU, Aleksandra Stulginska universitātē un Igaunijas Dzīvības zinātņu universitātē, informēja augstskolas pārstāve Lana Janmere.

Tiekoties Jelgavā, Baltijas lauksaimniecības, mežkopības un veterinārmedicīnas augstskolu sadarbības tīkla (BOVA) rektori vienojās, ka pavasarī varētu izsludināt pirmo studentu uzņemšanu jaunajā programmā, lai rudenī studenti sāktu studijas.

"Absolventi iegūs ne tikai kopējo diplomu, bet arī kvalitatīvas un darba tirgus prasībām atbilstošas zināšanas bioekonomikā, līderībā, uzņēmuma vadīšanā, finansēs, mārketingā, informē aģentūra LETA. Studijas dos iespēju iepazīt trīs valstu studiju vidi, apmeklēt un mācīties no starptautiskiem nozares uzņēmumiem, kā arī iegūt jaunus profesionālos kontaktus turpmākai uzņēmējdarbībai," pauda LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes dekāne Andra Zvirbule.

Jaunās studiju programmas ilgums būs divi gadi. Pirmajā semestrī studijas notiks Tartu, Igaunijā, otrajā semestrī Kauņā, Lietuvā, trešajā - Jelgavā, Latvijā. Ceturtais semestris ir veltīts maģistra darba rakstīšanai Jelgavā.