PIESLĒDZIES E-KLASEI

Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Emīlija

CSDD: skolēnu iemīļotās sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2022” ar devīzi #braucdroši atgriežas!
CSDD: skolēnu iemīļotās sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2022” ar devīzi #braucdroši atgriežas!
Foto: CSDD
VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) aicina Latvijas skolas un skolēnus pieteikties izzinošām velosacensībām „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2022”. “Jauno satiksmes dalībnieku foruma” mērķis ir atbalstīt un iedrošināt skolēnus kļūt par zinošiem, tolerantiem un atbildīgiem jaunajiem satiksmes dalībniekiem.

 “2020. un 2021. gadā Latvijā noteiktie epidemioloģiskie ierobežojumi liedza notikt publiskiem pasākumiem, tādēļ šogad pie skolēniem un skolotājiem vēršamies ar īpašu gandarījumu – iemīļotās sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums 2022” ar devīzi #braucdroši atgriežas! Aicinām skolas un skolēnus iesaistīties projektā, jo zināšanas un atbildīga rīcība ceļu satiksmē samazina ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kuros ik gadu tiek ievainoti vai iet bojā bērni,” stāsta CSDD Komunikācijas departamenta vadītāja Ilze Šipkēvica.

„Jauno satiksmes dalībnieku forums” šogad norisināsies trīs kārtās, startējot ar valsts reģionālajām sacensībām maijā. Tām sekos Latvijas fināla sacensības Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā 1. jūnijā. Savukārt, trešā kārta – Latvijas izlases sagatavošanās un dalība Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās – notiks Horvātijā, Zadarā, septembra beigās, pulcējot labākos jaunos velosipēdistus no visas Eiropas.

„Jauno satiksmes dalībnieku foruma” norise:

  1. kārta: 27 reģionālās sacensības visā Latvijā laikā no 2. līdz 20. maijam;
  2. kārta: Latvijas fināla sacensības Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Rīgā 1. jūnijā;
  3. kārta: Latvijas jauno velosipēdistu izlases sagatavošana un dalība Starptautiskās Automobiļu federācijas (Fédération Internationale de l'Automobile, FIA) Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās (The European Traffic Education Contest) Zadarā, Horvātijā 2022. gada 24.-27. septembrī.

Katra sacensību dalībnieka sniegums tiks vērtēts individuāli, tāpēc no katras skolas pieteikto jauno velosipēdistu skaits nav ierobežots. Vienīgais nosacījums – skolēnam jābūt dzimušam 2010.-2012. gadā. Ņemiet vērā – skolēniem ir obligāti nepieciešama vecāku atļauja dalībai “Jauno satiksmes dalībnieku forumā 2022”!

Latvijas komandas Eiropā startējušas ar ievērojamiem panākumiem – pēdējo gadu laikā Latvijas izlase vairākkārt kāpusi uz goda pjedestāla, saņemot gan zelta (Albānija, 2017), gan sudraba (Ungārija, 2018) medaļas. Arī šogad jebkuram Latvijas skolēnam ir iespēja kļūt par Latvijas izlases dalībnieku un izcīnīt Eiropas zelta medaļas.

CSDD sacensības jaunajiem velosipēdistiem rīko jau kopš 1993. gada. Šī izglītības projekta uzdevums ir motivēt jaunos velosipēdistus apgūt, nostiprināt un pārbaudīt zināšanas par satiksmes drošību un noteikumiem, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu un velosipēda uzbūvi, kā arī pilnveidot velosipēda vadīšanas meistarību pārbaudījumos, kas imitē sarežģītākās situācijas ceļu satiksmē.

Aicinām iepazīties ar “Jauno satiksmes dalībnieku foruma” sacensību un vērtēšanas nolikumu, kur aprakstīta sacensību norise, dalībnieku kvalifikācijas nosacījumi, kā arī praktiskie un teorētiskie pārbaudījumi.

Vispārēja informācija šeit.

Reģistrācija 1. kārtas sacensībām šeit.

1. kārtas sacensību grafiks šeit.

Sacensību nolikums šeit.

 “Jauno satiksmes dalībnieku forumu 2022” organizē CSDD sadarbībā Latvijas Automoto biedrību (LAMB), un tas tiek finansēts no Ceļu satiksmes drošības padomes līdzekļiem – sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas prēmijām, ko ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai apdrošināšanas sabiedrības katru ceturksni ieskaita biedrības „Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs” (LTAB) kontā.

 

Papildu informācija:

„Jauno satiksmes dalībnieku forums 2022” organizatoru pārstāvis: Normunds Bērzs

Tālrunis: +371 29 254 399

E-pasts: [email protected]

leja.jpg

Reklāmraksts