PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. jūlijs

Meldra, Meldris, Melisa

12360.jpeg
Foto: Izglītības un zinātnes ministrija
Darbu Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) atstās ilggadējā Izglītības departamenta direktore, valsts sekretāra vietniece Evija Papule.

E.Papule apstiprināja, ka darba attiecības ar IZM tiks izbeigtas 1.novembrī.

Atlūguma iemesls ir neapmierinātība ar IZM administratīvās vadības neprofesionalitāti un neatbilstību ieņemamajam amatam. "Pēdējos divus gadus pie šā brīža galvenās administratīvās personas [IZM valsts sekretāres Līgas Lejiņas] es uzskatu par apzinātu sabotāžu pret IZM kā institūciju, kas attiecīgi atspoguļojas arī pret ministru personiski," sacīja E.Papule.

Viņa skaidroja, ka IZM virknes pieņemtu dokumentu virzība tikusi kavēta, tam piemeklējot formālus iemeslus, informē aģentūra LETA.

"Tie ir vairāki valstij svarīgi starptautiskie projekti, tostarp ar Eiropas Komisiju," teica E.Papule, piebilstot, ka īpaši cietušas tādas jomas kā profesionālā izglītība un pieaugušo izglītība. "Mums noslēgti līgumi, ko arī paraksta valsts sekretārs, pēc kā mēnešiem netiek pieņemti cilvēki un nenotiek darbības. Tā ir naudas aprite. Kurš par to atbildēs?" nobažījusies E.Papule.

Viņa pauda, ka virzītie dokumenti no L.Lejiņas puses tikuši kavēti un tas noticis formālu iemeslu, nevis dokumentu kvalitātes dēļ. "Ja neiet uz priekšu idejas, kas ir pieņemtas un politiski atbalstītas, tad nav iespējams tālāk virzīties. Kā to lai citādāk sauc kā par sabotāžu?" norādīja E.Papule.

"Ja divu gadu garumā darbības vai nu tiek kropļotas, vai formāli kavētas, nediskutējot pēc būtības, tad tas ir galvenais iemesls," komentēja E.Papule, piebilstot, ka patlaban IZM birokrātijas līmenis jau ir "par lielu Latvijai".

E.Papule tāpat pauda, ka ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski viņai nav šāda veida domstarpību, taču darbi tiekot kavēti arī no ministra biroja puses. "Mums nav nekādu citu pretnostatījumu ar ministrijas politisko vadību, bet, protams, ar ministra biroja kolēģiem gan," atzina E.Papule.

"Ētisku apsvērumu dēļ jāmeklē citi ceļi, kā īstenot to, kas valstī ir noteikts un kas ir saprotams un likumsakarīgs, kas nav saistīts ar kādām ārpus saprāta darbībām. Jāmeklē kādi citi veidi un ceļi. Protams, Vaļņu iela 2 nekad nav slēgta institūcija un laiki mainās, ko rāda arī mana pieredze," teica E.Papule, piebilstot, ka viņa jau saņēmusi citus profesionālās pieredzes izmantošanas izaicinājumus.