PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 21. jūlijs

Meldra, Meldris, Melisa

12361.jpeg
Foto: Pexels
Nākamgad beigsies finansējums patvēruma meklētāju bērnu piecu, sešu gadu vecumā pirmskolas apmācībai "Muceniekos".

Šo jautājumu aktualizējuši Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības komisijas deputāti sarunā ar Iekšlietu ministrijas (IeM) pārstāvjiem, informēja komisijas priekšsēdētājs Ritvars Jansons.

Pašlaik valsts budžetā tam nav paredzēti līdzekļi, un tā vietā līdzekļi būs pieejami bērnu pieskatīšanai patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki". Viens no risinājumiem būtu bērnu mācības Rīgas bērnudārzos, taču problēma ir rindas uz bērnudārziem ar mācībām latviešu valodā. Savukārt apmeklējot bērnudārzus ar mācībām krievu valodā, bērns integrētos krievu valodas vidē, norādīja R.Jansons, ko viņš nevērtē kā vēlamu situāciju.

Tāpēc deputāti ar IeM un Ropažu pirmskolas iestādes vadību pārrunājuši, vai nevajadzētu patvēruma centrā saglabāt pirmskolas apmācības iespējas, reizē nodrošinot dažas vietas arī vietējo iedzīvotāju bērniem.

2018.gada valsts budžetā tam līdzekļi neesot atvēlēti, tomēr pastāvot iespēja nepieciešamos apmēram 30 000 eiro atrast, pārdalot tos no patvēruma meklētājiem citās jomās atvēlētā finansējuma. Komisija šajā jautājumā gaidīs ministrijas un vietējās pašvaldības skatījumu, vai ir iespējams rast risinājumu, informē aģentūra LETA.

Kā ziņots, šonedēļ vizītes laikā "Muceniekos" komisija deputāti secināja, ka centra kapacitāte ir pietiekama to patvēruma meklētāju uzņemšanas turpināšanai, kurus Latvijas apņēmusies izmitināt atbilstoši ES dalībvalstu iepriekš lemtajam.