PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 18. maijs

Ēriks, Inese, Inesis

480_768_489_page.jpg
Foto: Publicitātes foto / Rīgas Valsts 1. ģimnāzija
Draudzīgā aicinājuma fonds par labāko ģimnāziju Latvijā šogad kārtējo reizi atzinis Rīgas Valsts 1.ģimnāziju, informēja fonds.

Vidusskolu grupā balva šodien tiks pasniegta Daugavpils Krievu licejam-vidusskolai.

Lauku skolu kategorijā apbalvota tiks Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola, savukārt pie balvas specializēto skolu grupā tiks Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola.

Tikmēr kategorijā "Izaugsme" balva tiks pasniegta Rīgas vispārizglītojošajai privātajai vidusskolai "Evrika", informē aģentūra LETA.

Par sasniegumiem vairākos mācību priekšmetos apbalvos Valkas Jāņa Cimzes ģimnāziju, Rīgas Centra humanitāro vidusskolu, Salienas vidusskolu un Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu.

Cēsīs šodien notiks "Skolu reitinga 2017" balvu pasniegšana. Šogad konkursā tika nominēta 51 skola četrās nominācijās - ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas, tajā skaitā tehnikumi, arodvidusskolas un mūzikas skolas.

Pasākuma iniciators un organizators ir Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas atjaunotājs un ilggadējs vadītājs, Draudzīgā aicinājuma fonda dibinātājs un vadītājs Jānis Endele.

Viņš skaidroja, ka pēdējo gadu rezultāti rāda patīkamus pārsteigumus, ka reitinga augšgalā ir ne tikai lielo pilsētu mācību iestādes, bet arvien vairāk tajā parādās arī nelielas skolas no Latvijas reģioniem. "Domājot par Latvijas nākotni, īpaši vēlos izcelt šos skolēnus, lai viņiem nezustu motivācija iegūt arvien jaunas zināšanas," uzsvēra J.Endele.

Reitingā pēc skolēnu gūtajiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos vērtē piecus mācību priekšmetus - latviešu valodu, matemātiku, angļu valodu, dabas zinības (bioloģija, fizika, ķīmija), vēsturi un skolas kopvērtējumā, kā arī skolu izaugsmi gan mācību priekšmetos, gan kopvērtējumā.