PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 25. maijs

Anšlavs, Junora

12967491855_af00f1100d_o.jpg
Foto: Reinis Inkēns / Saeimas Kanceleja
Tikai ar aktīvu līdzdalību ir iespējams gūt personiskus panākumus, kā arī veicināt savas valsts izaugsmi, apbalvojot ikgadējā skolēnu konkursa "Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā" uzvarētājus sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidenta kancelejā informēja, ka par trīs labākajiem autoriem tika atzīti Paula Silava no Madonas Valsts ģimnāzijas, Nikolajs Buličovs no Rīgas Anniņmuižas vidusskolas un Klēra Kuļikauska no Bauskas pilsētas pamatskolas.

Konkursa uzvarētājiem Valsts prezidents pasniedza galveno balvu - ielūgumu uz Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 99.gadadienas svētku koncertu 18.novembrī, kurā autoriem tiks dota iespēja teikt viņu sacerētās uzrunas no Nacionālā teātra skatuves.

Kopumā Valsts prezidents apbalvoja desmit konkursa darbu autorus – žūrijas komisijas atzinību saņēmuši arī Līva Ašmane no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Renāte Agnese Brieze no Mālpils novada vidusskolas, Ernests Krilovs un Raivis Olehnovičs no Dagdas vidusskolas, Toms Laizāns no Grobiņas sākumskolas, Katrīna Spēkaine no Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Rihards Tuka no Saldus novada Druvas vidusskolas un Ernests Vēzis no Kuldīgas Centra vidusskolas.

R.Vējonis, uzrunājot konkursa dalībniekus, izteica pateicību par viņu uzrunās pausto gatavību būt aktīviem un līdzdarboties labākas Latvijas veidošanā. Valsts prezidents novēlēja skolēniem saglabāt viņu darbiem tik raksturīgo pozitīvo attieksmi pret Latviju, arī ja viņi paši atzīst, ka nebūt ne viss mūsu valstī ir vislabākajā kārtībā, informē aģentūra LETA.

Skolēnu konkursā "Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā" šogad tika iesūtītas 278 esejas un 17 video uzrunas.