PIESLĒDZIES E-KLASEI

Ceturtdiena, 2024. gada 25. jūlijs

Jēkabs, Žaklīna

8116.jpeg
Foto: Publicitātes foto.
Jau piekto gadu Latvijā lielākais izglītības portāls E-klase rīko vērienīgāko pasākumu izglītības nozarē - konferenci “E-KLASE 2015”.

Konference norisināsies 17.aprīlī Rīgas Kongresu namā, pulcējot aptuveni 1000 mācību iestāžu un pašvaldību pārstāvju.

Šogad konferencē piedalīsies direktori, direktoru vietnieki, mācību daļu vadītāji, skolotāji, izglītības pārvalžu vadītāji un interešu izglītības pārstāvji no visas Latvijas.

Konferences laikā notiks četras lekcijas, kas skars izglītības jomā aktuālus jautājumus un rosinās dalībniekus iesaistīties diskusijās par tādām tēmām kā efektīva saziņa starp skolu un ģimeni, komunikācijas barjeras un piemēri, kā tās pārvarēt, E-klases lietošanas specifika un iespējas pirmsskolas un sākumskolas vecuma grupās, kā arī E-klases rīku efektīva izmantošana veiksmīgas saziņas veidošanā. Vienā no lekcijām, kuru vadīs izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, tiks ieskicēti vairāki priekšnoteikumi, lai radītu tādu izglītību, kas veido stabilu bāzi personības vispusīgai attīstībai, kā arī izteikti priekšlikumi, lai Latvijas izglītības sistēma būtu starp izcilākajām pasaulē.

Dalība konferencē ir bez maksas, un noslēgumā dalībnieki saņems sertifikātus par metodisko darbu lekcijās.

Kā norāda E-klases redaktore Dita Lapsa, šogad konferences tēma ir „Efektīva saziņa”. Tās ietvaros konferences dalībnieki uzzinās, kā pilnvērtīgi izmantot pieejamos E-klases resursus savā ikdienas darbā, lai veidotu veiksmīgu komunikāciju starp skolu un ģimeni: „E-klasi izmanto ne tikai teju visās Latvijas skolās, bet arī pirmsskolas un interešu izglītības iestādēs. Konferencē iegūtās zināšanas palīdzēs uzlabot skolotāju ikdienas darbu un padarīs E-klases lietošanu vēl jēgpilnāku ikvienā izglītības iestādē. Lai konferencē iegūtās zināšanas būtu ne tikai teorētiskas, bet arī praktiskas, esam parūpējušies arī par dažādiem pārsteigumiem konferences dalībniekiem,” stāsta D. Lapsa.

Konferenci atklās, kā arī vienu no lekcijām vadīs izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. Lekcijas dalībniekiem vadīs arī Zaķumuižas pamatskolas direktors Igors Grigorjevs, Rīgas Centra humanitārās vidusskolas sociālā pedagoģe Anna Zaula un E-klases pārstāvji - izstrādes daļas vadītājs Jānis Kaģis un projektu vadītājs Kārlis Putāns.

Pauzēs starp izglītojošajām lekcijām konferences dalībnieki varēs atpūsties un patīkami pavadīt laiku ar E-klases sarūpētajām izglītojošajām izklaides iespējām. Konferences dalībnieki varēs klātienē redzēt 3D printeri, RTU robotikas kluba radītos robotus, virtuālās realitātes brilles, Greynut hēlija LED balonus, inovatīvus velosipēdu sargus un citus pārsteigumus.

Konferenci organizē Latvijā lielākais izglītības portāls  E-klase. Lietotāju vidū  E-klase pierādījusi sevi kā neaizstājamu palīgu mācību procesā. Nepārtraukti tiek ieviesti jauni papildinājumi, uzklausot lietotāju ierosinājumus, priekšlikumus un prasības. E-klasē ir reģistrēti vairāk nekā 92% Latvijas skolu. Ik dienu to izmanto aptuveni 200 000 lietotāju.

Mediji ir laipni aicināti piedalīties konferencē.

Papildu informācija par konferenci un lekciju laikiem sadaļā Konference.

Pieteikties uz konferenci var mācību iestāžu un pašvaldību pārstāvji. Visām iestādēm uz e-pastu ir nosūtīta pieteikšanās forma, ja tāda nav saņemta, tad, lūdzu, rakstiet e-pastu uz [email protected].

Konference notiks piektdien, 17.aprīlī plkst. 09:00 – 15:00 Rīgas Kongresu namā, Kr. Valdemāra ielā 5.