PIESLĒDZIES E-KLASEI

Otrdiena, 2024. gada 28. maijs

Vilhelms, Vilis

10050.jpeg
Jau sesto gadu Latvijā lielākais izglītības portāls E-klase rīko vērienīgāko pasākumu izglītības nozarē - konferenci “E-KLASE 2016”.

Konference norisināsies jau šo piektdien, 15.aprīlī, Vidzemes koncertzālē, pulcējot mācību iestāžu un pašvaldību pārstāvjus no visas Latvijas.

Arī šogad konferencē piedalīsies direktori, direktoru vietnieki, mācību daļu vadītāji, skolotāji, izglītības pārvalžu vadītāji un interešu izglītības pārstāvji.

Konferences laikā notiks piecas lekcijas par izglītības jomā aktuāliem jautājumiem.

Dalība konferencē ir bez maksas, un noslēgumā dalībnieki saņems sertifikātus par metodisko darbu lekcijās.

Pieteikšanās konferencei jau ir noslēgusies, taču mediji ir laipni aicināti tajā piedalīties. Dalībai konferencē varēja pieteikties direktori, direktoru vietnieki, mācību daļu vadītāji, skolotāji, izglītības pārvalžu vadītāji un interešu izglītības pārstāvji no visas Latvijas. Ja rodas jautājumi par konferenci, lūdzu, rakstiet e-pastu uz [email protected].

Nākamajā nedēļā pēc pasākuma lekciju video ierakstus būs iespējams skatīties sadaļā Konference.

Lekcijā, kuru vadīs Ineta Upeniece, VISC Vispārējās izglītības satura nodrošinājuma nodaļas vadītāja, un Sandra Bukovska, tehnoloģiju eksperte, “Iespējamās misijas” absolvente, tiks stāstīts gan par lielākajiem izaicinājumiem izglītībā, kā jēgpilni apgūt tehnoloģijas, gan arī par to, kā tehnoloģijas izmantot mācību satura veiksmīgākai apguvei.

Mūžizglītības un kultūras institūta "Vitae" vadītājs Rolands Ozols savas lekcijas laikākopā ar auditoriju meklēs atbildi uz jautājumu, kāpēc šodien ir vērts strādāt skolā? Kas nosaka to, kā mēs jūtamies, un kā to var mainīt?

Konferences dalībniekiem būs iespēja apmeklēt lekciju, kuras tēma būs saistīta ar jaunākajām iespējām izglītības tehnoloģiju jomā. Tās laikā būs iespējams uzzināt, kā ar tehnoloģiju palīdzību noturēt skolēnu uzmanību mācību procesa laikā. Lekciju vadīs “Uzdevumi.lv” Edgars Škutāns, “Certes.lv” Lauris Stafeckis, “Lielvārds” Andris Gribusts, “Zvaigzne” Sintija Buhanovska, “Tilde” Iveta Zeltiņa, "Baltijas biroju tehnoloģijas" Agris Porejs.

Vienā no lekcijām, kuru vadīs neatkarīgās vadības konsultāciju uzņēmumu “Civitta” partneris Gatis Bolinskis un E-klases mārketinga vadītājs Armands Slokenbergs, stāstīs par to, kā izmantot aptaujas un E-klases platformu lēmumu pieņemšanā un ikdienas darbā. Lekcijas laikā varēs rast atbildes uz jautājumiem par skolēnu un klases mācību progresu, kādu ekskursijas budžetu izvēlēties, kā arī to, kā novērtēt skolotāja darbu.

Vairāk par lekciju tēmām iespējams uzzināt sadaļā Konference.

Konferenes programma:

09:00-11:00 Reģistrācija, stendu apmeklējumi

11:00-11:45 Konferences atklāšana

12:00-13:00 Rīta lekcija

13:00-14:00 Pusdienu pauze

14:00-15:00 Dienas lekcija

15:10-16:00 Konferences noslēgums

16:00-17:00 Koncerts konferences dalībniekiem

Šogad konferences apmeklētājiem ir sagādāts īpašs noslēgums – pēc konferences lekcijām dalībnieki bez maksas varēs baudīt īpaši sagatavotu Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas “ČELLU DREAM TEAM” koncertu “Iespējamā misija”. Koncertā uzstāsties astoņi simfoniskā orķestra mūziķi: Diāna Ozoliņa, Lolita Lilje, Ieva Upatniece, Mareta Prikule, Dace Zālīte, Jānis Rinkulis, Zane Guļāne un Ainārs Paukšēns.

2012. gada pavasarī simfoniskā orķestra Kamermūzikas dienu ietvaros “Čellu Dream Team” tapa pirmā programma astoņu čellu izpildījumā, kas guva milzīgu klausītāju interesi. Šis koncerts mudināja mūziķus turpināt iesākto un kopš tā brīža katru gadu tiek veidotas jaunas, klausītājiem interesantas koncertprogrammas tieši šim sastāvam – astoņiem čelliem. Čells sava samtainā tembra dēļ tiek dēvēts par mūzikas instrumentu karali. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra čellu grupas mūziķi savās kamermūzikas programmās pierāda un izceļ čella nozīmīgo vietu mūzikā, savukārt ar piepildīto un brīnišķīgo skanējumu aizrauj klausītāju sirdis.

Koncertprogrammu mērķis ir popularizēt čellu mūziku un caur to komunicēt ar klausītāju. Visi ansambļa koncerti ir veidoti tematiski. Šīs programmas nosaukums nav izvēlēts netīšām – tas aicina domāt pozitīvi: viss ir iespējams! Čellu mūzika gan iedvesmo, gan izklaidē, gan izglīto.

Programmā ir iekļauti latviešu komponistu skaņdarbi un mūzika no populārām kino filmām. Šajā koncertā astoņiem čellistiem pievienosies arī sitaminstrumentālists Uģis Krūskops.

Koncerta programma

  • Romualda Kalsona „Kāzu dziesmas” (1.5.6.) (10 min)
  • Juris Karlsons - "Albuma lapa. Novembris" (4min)
  • Rihards Zaļupe - "Rain, Steam and Speed" (8 min)
  • Kārlis Auzāns - "Streams of Spring, Purple Light Dance, Sun Goes" (10 min)
  • Jānis Ivanovs - Tango no kinofilmas „Zvejnieka dēls” (4 min)
  • Russian folk classic "Dark Eyes Cabeza" (arr. James Barralet) (5 min)
  • David Arnold - "Casino Royale” (James Bond), (arr. James Barralet) (10 min)
  • John Williams - Mūzika no kinofilmas “Šindlera saraksts” (arr. Andrejs Puškarevs) (5 min)
  • Lalo Schifrin - Tēma no filmas "Mission Impossible" (arr. James Barralet)   (5 min)
  • Santa Zaķe - Latviešu kino fantāzija čellistu ansamblim un sitamiem instrumentiem (10 min)

Nākamajā rītā konferences dalībniekiem tiks piedāvāta nesteidzīga pastaiga Cēsīs, iepazīstot pilsētas bagāto senatni un jaunos vaibstus. Nepilnās divās stundās ekskursijas dalībnieki tiks iepazīstināti ar Cēsu vēsturisko mantojumu, apmeklējot pilsētas muzeju, viduslaiku pili (un arī gāzto Ļeņina pieminekli), kā arī izstaigājot burvīgo Cēsu vecpilsētu. Pastaigu papildinās arī iepazīšanās ar pēdējos gados skaistākajiem atjaunotajiem kultūras objektiem – ekskursija Vidzemes reģionālajā koncertzālē “Cēsis” un Cēsu Centrālajā bibliotēkā.

Konferenci organizē Latvijā lielākais izglītības portāls  E-klase. Lietotāju vidū  E-klase pierādījusi sevi kā neaizstājamu palīgu mācību procesā. Nepārtraukti tiek ieviesti jauni papildinājumi, uzklausot lietotāju ierosinājumus, priekšlikumus un prasības. E-klasē ir reģistrēti vairāk nekā 92% Latvijas skolu. Ik dienu to izmanto vairāk nekā 200 000 lietotāju.

Video tiešraidi no pasākuma būs iespējams skatīties sadaļā Konference.

Konference notiks piektdien, 15.aprīlī no plkst. 09:00 līdz plkst. 17:00 Vidzemes koncertzālē, Raunas ielā 12-1, Cēsīs.