PIESLĒDZIES E-KLASEI

Svētdiena, 2024. gada 26. maijs

Eduards, Edvards, Varis

Emīla Dārziņa koncertzālē notiks zīmējumu operas “Dāsnumātika” izrāde
Emīla Dārziņa koncertzālē notiks zīmējumu operas “Dāsnumātika” izrāde
Foto: Inese Kalniņa
2022. gada 4. decembrī plkst. 18.00 Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzālē klausītāji laipni aicināti apmeklēt zīmējumu operu “Dāsnumātika”. Izrādē piedalīsies aktieri Karīna Tatarinova un Ģirts Liuziniks, Rīgas Doma meiteņu kora TIARA jaunākā grupa (mākslinieciskā vadītāja Aira Birziņa), soliste Roberta Kumsāre un instrumentālā grupa – Nacionālās Mākslu vidusskolas Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļas audzēkņi Helvijs Guļāns (klavieres), Markuss Leikums (sitaminstrumenti), Džonija Elza Zumente-Steele (basģitāra) un Evelīna Apine (flauta).

“Dāsnumātika” – tā ir muzikāla zīmējumu izrāde visai ģimenei, kas priecē skatītājus ar dziesmām, zīmējumiem un mācību par dāsnumu. Izrādes pamatā ir Čārlza Dikensa stāsts “Ziemassvētku dziesma”, bet tā darbība ir pārcelta uz skolas klasi. Tā ir garu un eņģeļu skola, kurā skolotāja iepazīstina visus ar mācību priekšmetu “Dāsnumātika”, aicinot kļūt devīgiem, labestīgiem un līdzjūtīgiem. Izrādes laikā skopajam baņķierim Druvim jātiek galā ar dažādiem pārbaudījumiem, lai kļūtu par dāsnāku un labāku cilvēku. “Skaista un laimīga dzīve ir tad, ja cilvēks it visā, kas viņam pieder, spēj dalīties ar citiem un dara to ar prieku,” šī ir galvenā atziņa, kas caurvij zīmējumu operu.

 “Dāsnumātiku” raksturo vizuāli spilgta, viegli uztverama valoda, kas ir vienlīdz saprotama un saistoša gan bērniem, gan pieaugušajiem. Izrāde veidota kā dažādu mākslas žanru sintēze, taču īpaši liela loma tajā ir zīmējumiem, kas tiek radīti izrādes laikā.

Izrādi “Dāsnumātika” iestudējis režisors Varis Klausītājs sadarbībā ar horeogrāfi Agnesi Bordjukovu, scenogrāfu Rūdolfu Baltiņu un tērpu mākslinieci Gerdu Zandersoni. Zīmējumu operai mūziku sacerējis komponists Kaspars Zemītis, dzejas autore ir Anna Auziņa, bet izrādes dramaturģe – Rasa Bugavičute-Pēce.

Izrādes ilgums ‒ aptuveni 55 minūtes. Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Izrādi organizē Rīgas Doma meiteņu kora biedrība sadarbībā ar “Zīmējumu teātri” un Nacionālās Mākslu vidusskolas Rīgas Doma kora skolu.

Foto_Inese_Kalniņa_2.jpg