PIESLĒDZIES E-KLASEI

Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Egija, Egmonts, Egons, Henrihs, Henriks

10323.jpeg
Foto: nyul / 123RF
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra ir apstiprinājusi 88 jaunatnes jomas projektus, piešķirot finansējumu 1 909 589, 48 eiro apmērā.

Tas darīts, izvērtējot 2016. gada pirmajos divos projektu konkursos iesniegto projektu kvalitāti un atbilstību programmas "Erasmus+" vadlīnijām, informē  Kintija Bulava, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Komunikācijas daļas vecākā referente.

"Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektu pieteikumi katru gadu ir iesniedzami trīs dažādos projektu konkursos. Šogad projektu pieteikumu iesniegšanas pirmie divi konkursi (līdz 2.februārim un līdz 26.aprīlim) ir jau noslēgušies. Pirmajā konkursā tika iesniegti 152 projektu pieteikumi, no kuriem apstiprināti 42, turpretī otrajā konkursā tika iesniegti 126 projektu pieteikumi, no kuriem apstiprināti 46 projekti. Ar aģentūras apstiprinātajiem projektiem var iepazīties mājaslapā

"Esam gandarīti par salīdzinoši augsto projektu pieteikumu kvalitāti un radošajām idejām, kuras ar projektu starpniecību tiek ieviestas Latvijas jaunatnes jomā. Katrā projektu konkursā priecājamies redzēt arvien jaunus projektu iesniedzējus, kuri līdz šim nav īstenojuši "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektus. Vērojot salīdzinoši lielo interesi par festivālu "Projektu nakts 2016", paredzam, ka arī uz trešo projektu iesniegšanas konkursu projektu iesniedzēju loks palielināsies," stāsta Rasa Lazdiņa, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras ES programmu daļas vadītāja.

Pašlaik tuvojas šogad trešais projektu "Erasmus+: Jaunatne darbībā" iesniegšanas konkurss, kurš saskaņā ar Eiropas Komisijas noteikto, ir 4. oktobris (līdz plkst. 12:00 pēc vietējā laika jeb līdz plkst. 13:00 pēc Briseles laika). Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra iedrošina jaunatnes jomā darbojošās organizācijas, valsts un pašvaldību institūcijas, nevalstiskās organizācijas un biedrības rakstīt projektu pieteikumus, jo laika vēl ir pietiekami.

Arī finansējums trešajam projektu konkursam ir pietiekams, lai apstiprinātu visus "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektu veidus. Proti, trešajā projektu iesniegšanas kārtā ir pieejami 796 817, 52 eiro. Pirmās pamatdarbības projektiem (Jauniešu apmaiņām, Eiropas Brīvprātīgajam darbam, Jaunatnes darbinieku mobilitātes projektiem) - 649 830,02 eiro; otrās pamatdarbības projektiem (Stratēģiskās partnerības projektiem jaunatnes jomā) - 106 442,50 eiro; trešās pamatdarbības projektiem (Strukturētais dialogs: jauniešu un jaunatnes politikas veidotāju tikšanās) - 40 545 eiro.

Kopējais 2016. gadā pieejamais finansējums, kuru Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra var attiecināt "Erasmus+: Jaunatne darbībā" apstiprinātajiem projektiem, ir 2 706 407 eiro.

Lai atbalstītu "Erasmus+: Jaunatne darbībā" projektu pieteikumu rakstītājus, kuriem līdz šim nav pieredzes šo projektu rakstīšanā, jau otro gadu pēc kārtas Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra organizē festivālu "Projektu nakts". Šogad tas notiks no 27.augusta līdz 28.augustam, viesu namā "Turbas" (40 km attālumā no Rīgas un 5 km attālumā no Ogres, Suntažu virzienā). Dalība festivālā ir bez maksas. Pieteikšanās līdz 28. jūlijam. Plašāka informācija par "Projektu nakti 2016" mājaslapā.