PIESLĒDZIES E-KLASEI

Sestdiena, 2024. gada 18. maijs

Ēriks, Inese, Inesis

EU Codeweek Pavasara skola 2022 – digitālo iemaņu konference skolotājiem
EU Codeweek Pavasara skola 2022 – digitālo iemaņu konference skolotājiem
Foto: Datorium
Ikviens skolotājs ir aicināts piedalīties digitālo iemaņu konferencē “EU CodeWeek pavasara skola 2022”. Konference notiks klātienē 16. – 17. martā Dobeles Valsts ģimnāzijā. Pasākums ir paredzēta skolotājiem bez priekšzināšanām programmēšanā. Ikviens skolotājs ir aicināts piedalīties - gan sākumskolas, gan pamatskolas, gan vidusskolas skolotāji.

Konferences laikā skolotāji:

  • iepazīsies ar Eiropas Savienības programmēšanas nedēļas iniciatīvas mērķiem, resursiem un kopienu.
  • mentoru vadībā apgūs jaunus rīkus skolēnu interaktīvas iesaistes un motivācijas vecināšanai gan klātienes, gan attālināto nodarbību laikā;
  • iepazīsies ar pašmāju un ārvalstu kolēģu pieredzes stāstiem par EU CodeWeek aktivitāšu īstenošanu;
  • kā arī izveidos EU CodeWeek aktivitāšu plānu Latvijas skolēniem, kas būs pieejams īstenošanai visās Latvijas skolās 2022. gada “EU CodeWeek” nedēļā no 8. – 23. oktobrim.

Dalība divu dienu klātienes pasākumā skolotājiem ir bezmaksas (ieskaitot ēdināšanu, ekskursiju un citas aktivitātes, kuras tiek segtas no organizētāju un sponsoru līdzekļiem), bet skolotājiem pašiem ir jāsedz ceļa un naktsmītnes izdevumi (ja nepieciešams). Skolotāji ir aicināti vērsties pie savas skolas vadības vai savu novadu izglītības pārvaldes ar lūgumu segt mācību komandējuma izdevumus.

Pasākumu organizē programmēšanas skola “Datorium” sadarbībā ar Eiropas Komisijas iniciatīvu “EU CodeWeek” un programmēšanas skolu “Learn IT”.

Kas ir EU CodeWeek?

ES programmēšanas nedēļa (EU CodeWeek) ir brīvprātīga iedzīvotāju kustība, kas veltīta radošumam, problēmu risināšanai un sadarbībai, izmantojot programmēšanu un citas digitālās prasmes. Pamatideja ir padarīt programmēšanu populārāku, parādīt jauniešiem, pieaugušajiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, kā ar programmēšanas palīdzību īstenot idejas, kliedēt maldīgus priekšstatus par programmēšanas prasmēm un sapulcināt kopā motivētus cilvēkus, kuri vēlas tās apgūt. Vairāk par šo iniciatīvu lasiet https://codeweek.eu/

ES programmēšanas nedēļas iniciatīvu 2013. gadā aizsāka Eiropas digitālās programmas jaunie padomdevēji. Eiropas Komisija atbalsta ES programmēšanas nedēļu Digitālā vienotā tirgus stratēģijas ietvaros. Digitālās izglītības rīcības plānā Komisija īpaši mudina skolas pievienoties šai iniciatīvai. Mērķis ir palīdzēt lielākam skaitam jauniešu apgūt programmēšanas un mūsdienīgas digitālās prasmes.

CodeWeek pavasara skolas atbalstītāji – uzņēmums Google, Learn IT, Dobeles dzirnavnieks, ZELT.

Pieteikties konferencei var ŠEIT

Vairāk par pasākumu lasiet ŠEIT.

Papildus informācijai par konferenci iespējams iegūt sazinoties ar Jauniešu programmēšanas skolas Datorium vadītāju Anželu Džafarovu [email protected] vai +371 29802323.